„Saviraiškos ir sveiko judesio“ stovykla: puikūs aktyvumo ir geros nuotaikos rezultatai

IMG_4527Kauno kolegijos Medicinos fakulteto reabilitacijos katedros, Ekonomikos ir vadybos fakulteto sporto vadybos katedros dėstytojai ir studentai š.m. kovo 18 dieną surengė nemokamą dienos stovyklą, skirtą Parkinsono liga sergantiems asmenims ir jų artimiesiems. Iniciatyvoje dalyvavo Kauno apskrities Parkinsono draugijos nariai bei kiti asmenys ir jų artimieji.

„Saviraiškos ir sveiko judesio stovyklą“ atidarė slaugos katedros doc. dr. Viktorija Piščalkienė, kuri savo kalboje akcentavo fizinio aktyvumo svarbą sveikatai ir patarė, kaip save motyvuoti užsiimti šia veikla. Susirinkusiems buvo pristatytas naujai pradėtas įgyvendinti Medicinos fakulteto, kuriame taip pat dalyvauja ir Ekonomikos ir Vadybos fakultetas, projektas „Villages on Move Baltic“, skirtas skatinti kaimo ir mažų miestelių gyventojų fizinį aktyvumą. Stovyklos dalyviai buvo įtraukti į kūrybinį darbą, kurio metu teikė savo pasiūlymus „Geriausių sportinių idėjų bankui“.

Atvykusieji turėjo galimybę dalyvauti įvairaus pobūdžio fizinio aktyvumo užsiėmimuose. Stovyklos programoje buvo vykdomas fizinių galimybių tyrimas, kiekvienam asmeniui buvo įvertintas arterinis kraujo spaudimas bei deguonies kiekis kraujyje prieš fizinę veiklą ir po jos. Ritmine mankšta, kurią vedė kineziterapijos antro kurso studentė Martyna Beinerytė, pradėtas dalyvių fizinis aktyvumas.

Po numatytos pertraukos, kurios metu turėjo galimybę atsigaivinti, užkąsti ir pailsėti, stovyklos dalyviai darbą tęsė naujai įrengtoje Kauno kolegijos kūno dizaino studijoje. Kineziterapijos studijų programos studentai Paulius Rakauskas ir Martynas Kaselis kartu su kitais studentais mokė, kaip atlikti stambiųjų raumenų grupių pratimus. Smagiai ir aktyviai nusiteikę Parkinsono liga sergantys asmenys saugiomis sąlygomis mokėsi atlikti pusiausvyros lavinimo pratimus ant nestabilių paviršių – pusiausvyros lavinimo platformų.

IMG_4407

Trumpos paskaitos metu reabilitacijos katedros dėstytoja Laura Baumann pristatė šiaurietiško ėjimo naudą sveikatai ir praktiškai mokė, kaip tai atlikti.

Ekonomikos ir vadybos fakulteto sporto vadybos katedros dėstytoja Ingrida Lavinskienė sukvietė visus į būrį atlikti atsipalaidavimo pratimus.

Stovyklos programą parengė ir ją vykdė reabilitacijos katedros dėstytojai Edgaras Lapinskas, Ligita Simonaitienė, Vaida Šidlauskaitė, Laura Baumann, sporto vadybos katedros dėstytojas dr. Andrius Brusokas kartu su dideliu būriu studentų.

IMG_4517

Pageidaujantys asmenys buvo pakviesti dalyvauti 4 savaičių trukmės fizinio aktyvumo užsiėmimuose, kurie vyks Kauno kolegijos Medicinos fakulteto patalpose (Muitinės g. 15). Šių užsiėmimų metu bus diegiamos metodikos, gerinančios pusiausvyrą, raumenų tonusą, emocinę būklę. Preliminarioje programoje numatytas ilgesnio maršruto šiaurietiškas ėjimas, masažai, treniruokliai ir kiti dalykai. Kita „Saviraiškos ir sveiko judesio stovykla“ numatoma š.m. balandžio 29 dieną Pramonės pr. 22, Kauno kolegijos aktyvaus judesio studijoje (Laikas 10-14 val.)

 

You may also like...