Saulės užtemimą fiksavo Kauno kolegijos fotografai

Saulės užtemimą fiksavo Kauno kolegijos fotografaiPrieš savaitę lietuviai stebėjo įspūdingą dalinį Saulės užtemimą. Lietuvoje buvo matoma, kaip Mėnulis užtemdė apie tris ketvirtadalius Saulės disko. Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto Fotografijos katedros studentai nepraleido progos pamatyti ir fotografinėmis priemonėmis užfiksuoti šį reginį.

Saulės užtemimą fiksavo Kauno kolegijos fotografaiLietuvos teritorijoje buvo matoma, kaip Mėnulis užtemdė apie apie 70–80 proc. Saulės ploto. Piką užtemimas pasiekė kelios minutės po vidurdienio, o Kaune dangus buvo giedras, tad stebėti Saulės užtemimą sąlygos buvo puikios. Kito tokio reiks palaukti dar 85 metus. Daug mažesnis dalinis Saulės užtemimas Lietuvoje įvyks 2021 metais birželio 10 dieną ir Saulę Mėnulis tąkart užtemdys tik apie 30 proc.

Saulės užtemimą fiksavo Kauno kolegijos fotografaiJ. Vienožinskio menų fakulteto fotografai pasirūpino ir rankose laikė senas foto juosteles, juodus stiklus, spalvotas saldainių pakuotes ar net suvirintojo kaukę. Fotografijos katedros vedėjas, dėstytojas Petras Saulėnas atsakingai stebėjo studentų linksmą elgesį, nes reikalingos priemonės stebėti šį reiškinį buvo būtinos, juk Saulė gali padaryti žalą žmogaus regėjimui ir ne visos studentų atsineštos priemonės tam tiko.

Saulės užtemimą fiksavo Kauno kolegijos fotografaiTačiau pats fotografavimas savo pačiu ar fakulteto technika pritaikius ją tokiom sąlygom virto smagiu užsiėmimu atvirame ore, o atlikti kadrai netrukus buvo ryškinami ir spaudžiami fotolaboratorijoje. Rezultatu galite pasigrožėti ir Jūs.

You may also like...