Saugumas ir bendruomeniškumas: Kauno kolegija projekte „Kaimynas“

Kauno kolegijos Aplinkos inžinerijos katedros nariai jau antrus metus aktyviai bendradarbiauja su Kazlų Rūdos policijos komisariatu ir dalyvauja projekto „Kaimynas“ veikloje. Tokiu būdu aukštoji mokykla prisideda prie nusikalstamumo, viešos tvarkos pažeidimų prevencijos šalyje ir darnios bei saugios Kazlų Rūdos miestelio aplinkos kūrimo.

Kauno kolegija projekte "Kaimynas"Projekto „Kaimynas“ tikslas – kurti ir puoselėti saugią gyvenamąją aplinką, užkirsti kelius nusikalstamumui, o labiausiai – vagystėms. Saugios kaimynystės programa Lietuvoje veikia daugiau nei dešimtmetį. Tokiu būdu vietos gyventojai patys imasi iniciatyvos kurti saugią aplinką sau ir savo vaikams, buriasi į grupes, bendruomenes. Saugios kaimynystės modelis yra grindžiamas policijos, savivaldos, institucijų ir bendruomenių bendradarbiavimu.

Kauno kolegija projekte "Kaimynas"Aktyviausiems projekto „Kaimynas“ dalyviams bus suteikta galimybė dalyvauti Kazlų Rūdos policijos komisariato skelbiamame konkurse ir laimėti Kauno kolegijos Aplinkos inžinerijos katedros Želdinių ir jų dizaino studijų programos studentų ir dėstytojų pasirinktos vietos apželdinimo projektą. Kazlų Rūdos savivaldybės bendruomenės nariai fotografuos apleistas miestelio viešąsias erdves ir teiks siūlymus tų vietų rekonstrukcijai. Taip pat projekto „Kaimynas“ aktyviausieji bus pakviesti dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse ir kartu ieškoti probleminių teritorijų rekonstravimo ir pritaikymo bendruomenės poreikiams būdų. Išrinkus reikšmingiausią Kazlų Rūdos savivaldybės bendruomenei probleminę teritoriją, studentai ir dėstytojai parengs teritorijos apželdinimo ir rekonstrukcijos projektą.

Kauno kolegija projekte "Kaimynas"Pasak Technologijų fakulteto Aplinkos inžinerijos katedros vedėjos Inos Živatkauskienės, Kauno kolegija šio projekto socialiniu partneriu tapo pernai. Minint tarptautinę Moters dieną, Kazlų Rūdos bendruomenės moterys buvo kviečiamos į šio miestelio komisariato ir Kauno kolegijos seminarą „Gėlė prie gėlės“, finansuotą UAB „Ikea Industry Lietuva“. Tada seminaro dalyviai susipažino su gėlynų komponavimo, projektavimo ir priežiūros darbais. Be viso to, buvo aptartos tolimesnės veiklos, kurios skatintų visus bendruomenės narius įsitraukti ir kurti darnią bei saugią gyvenamąją aplinką. Tęsdami gražią idėją, Kauno kolegijos dėstytojai, studentai prisijungė ir prie šių metų iniciatyvos – Kazlų Rūdos bendruomenės projekto „Kaimynas“ – organizavimo ir įgyvendinimo.

„Projekto įgyvendinimui svarbus visos bendruomenės narių indėlis, vietos valdžios palaikymas. Kauno kolegijos studentai konsultuos Kazlų Rūdos bendruomenės narius teritorijos apželdinimo projekto klausimais. Kraštovaizdžio dizaino studijų programos antro kurso ir Želdinių ir jų dizaino trečio kurso studentai, dėstytojai yra pasiruošę prisidėti prie darbo grupės ir vykdyti projekte numatytas užduotis“, – teigė I. Živatkauskienė.

You may also like...