Respublikinė konferencija „Kelias meistro link“ jau 7-ąjį kartą subūrė medikus ir verslo atstovus

Lapkričio 21 d. Druskininkuose įsikūrusiame sveikatos gerinimo centre „SPA Vilnius Druskininkai“ įvyko VII-oji respublikinė konferencija studentams „Kelias meistro link“. Į konferenciją susirinko medikai, verslo atstovai ir būsimieji kosmetologai, kineziterapeutai, ergoterapeutai, masažuotojai, grožio terapeutai, kadangi šių specialistų kompetencijos glaudžiai persipina tarpusavyje, vyksta nuolatinis bendradarbiavimas.

Konferencija pradėta organizuoti siekiant glaudesnio ryšio tarp verslo ir aukštųjų mokyklų: norint parengti darbo rinkoje paklausius specialistus, privalu atsižvelgti į verslo sektoriaus poreikius, o tokios konferencijos – puikus būdas užmegzti ryšį ir išgirsti verslo atstovų nuomonę. Konferencijų vietos – įvairūs sveikatos gerinimo centrai – pasirenkami neatsitiktinai: tokiu būdu studentams suteikiama galimybė susipažinti su būsimo darbo aplinka. Su „SPA Vilnius Druskininkai“ studentai galėjo susipažinti iš itin arti, kadangi darbuotojai į dienotvarkę buvo įtraukę ir ekskursiją po centro patalpas.

Šiemet konferencija prasidėjo jos iniciatorės Inos Tursienės pranešimu. UAB „Ispado“ direktorė, tarptautinė SPA ekspertė ir neuroedukatorė kalbėjo apie augantį SPA darbuotojų poreikį ir priežastis, lemiančias šią tendenciją, žmogaus psichinę sveikatą, kaip ją pagerinti, pvz., medituojant. Taip pat pranešėja palietė ir vis aktualesne tampančią robotizacijos temą, pabrėždama, kad ateityje gebėjimas mąstyti kūrybiškai, platus požiūris ir empatija užims vis svarbesnį vaidmenį sveikatingumo industrijoje.

Studentai konferencijos metu taip pat galėjo išbandyti savo jėgas. Masažuotojas, kineziterapeutas Andrey Sirchenko pakvietė šešis studentus-savanorius: trys iš jų turėjo atlikti masažą kitiems trims savanoriams, judesiais perteikdami A. Sirchenko užrašytus žodžius, pvz., energija. Pranešėjas taip pat atkreipė dėmesį, jog labai svarbu prieš masažą nusiraminti, turėti raktinį žodį, kuris padėtų masažuotojui „paleisti“ įtampą. Tokiu būdu masažuotojas klientui perduoda ramybę ir geras emocijas. Taip pat pranešėjas pasidalijo patirtimi, kaip elgtis su sunkiais klientais. Tam jis naudoja dvi technikas: jei klientas yra didelis, atrodo agresyvus, tuomet A. Sirchenko įsivaizduoja kaip jis galėjo atrodyti būdamas vaikas. Antroji technika – „atitirpimas“. Naudojant šią techniką, į klientą reikia žiūrėti taip, tarsi jis būtų geras draugas. Tai padeda vien žvilgsniu užmegzti artimesnį ryšį.

Konferencija buvo užbaigta pranešimais apie tai, kaip tinkamai parengti gyvenimo aprašymą (CV), kokie įgūdžiai itin svarbūs sveikatingumo srityje dirbantiems darbuotojams. Studentai sulaukė skatinimų būti drąsiais, žingeidžiais, išgirdo sėkmės istorijas. Laura Janušonienė, Panevėžio kolegijos lektorė, „Vytautas Mineral SPA“ vadovė, itin skatino studentus dalyvauti įvairiuose čempionatuose, kadangi tai gali padėti gauti praktikos ar darbo pasiūlymą.

Studentai ir pranešėjai džiaugėsi neblėstančiu studentų noru mokytis  ir tobulinti praktinius įgūdžius ne tik aukštojoje mokykloje, bet ir už jos ribų.

You may also like...