Respublikinė konferencija „Kelias meistro link“: apie poreikį auginti specialistą ir asmenybę

Šeštoji respublikinė konferencija „Kelias meistro link“ tradiciškai subūrė medikus ir verslo pasaulio atstovus su studentais pasidalinti žiniomis ir profesinėmis naujovėmis. Gruodžio pradžioje į „Eglės sanatoriją“ Birštone sugūžėjo respublikinės konferencijos dalyviai –  būsimieji kosmetologai, kineziterapeutai, ergoterapeutai, masažuotojai ir grožio terapeutai. Darbo patirtis byloja, kad šių profesijų kompetencijų ribos glaudžiai persipina tarpusavyje, todėl nuolat vyksta bendradarbiavimas.

Konferenciją atidarė jos partneriai ir organizatoriai: tarptautinė SPA ekspertė, neuroedukatorė, UAB „Ispado“ vadovė Ina Tursienė, Panevėžio kolegijos lektorė, UAB „Ispado“ dėstytoja bei „Vytautas Mineral SPA“ SPA centro vadovė Laura Janušonienė ir Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Kosmetologijos katedros vedėja Žaneta Mickienė. Džiaugtasi, kad verslas ir mokslas eina vienu keliu, bendradarbiauja – taip studentas gali atrasti realų žinių pritaikymą praktikoje.

Idėjos organizuoti konferenciją studentams iniciatorė Ina Tursienė teigia, kad ši konferencija atskleidžia, kodėl ir kaip svarbus verslo ir aukštosios mokyklos bendradarbiavimas: „Verslas žino, kokio darbuotojo jis nori, todėl tie poreikiai išsakomi aukštojo mokslo įstaigoms. Specialistai ruošiami darbo rinkai, todėl verslas yra vienas iš šaltinių, galinčių išreikšti poreikius“. Konferencija studentams pradėta rengti būtent jų iniciatyva – kaip pasakoja I. Tursienė, pasaulio tendencijos buvos pristatomos tik specialistams, tačiau pasirodydavo ir studentų, išreiškusių susidomėjimą. „Konferencija, kaip švietėjiška veikla, yra indėlis į studentų ateitį. Jei norime turėti gerus specialistus, juos turime pradėti auginti nuo pat pirmo kurso – ne tada, kai jie išeina, o jau suole“, – tvirtina I. Tursienė ir priduria, kad kuo studento požiūrio ir žinių laukas platesnis, tuo lengviau jam save atrasti kaip specialistą.

Konferencijos metu studentai klausėsi pranešimų apie sveikatingumo sektoriaus tendencijas, darbdavio požiūrį į specialistą, holistinį požiūrį į kūno estetiką, grožio meistrystės profesionalumo formulę, aliejus, skirtus masažams, smilkininio apatinio žandikaulio sąnario ištyrimą ir gydymą, klientų aptarnavimą. Atidžiai klausytasi Kauno ir Panevėžio kolegijų absolventų sėkmės istorijų, stebėtos Jurij Steciunic, gydytojo ortopedo, masažų technikų dėstytojo „Ispado“ akademijoje, demonstruotos masažų technikos. Dalyviai taip pat susipažino su aplinkomis, kuriose ateityje tęs savo profesinį kelią.

Konferencijos metu ne kartą pažymėta, kad studentui reikia save auginti ne tik kaip specialistą, bet ir kaip asmenybę. Laura Janušonienė, galinti į studentą pasižiūrėti ir kaip į būsimą specialistą, ir kaip į potencialų darbuotoją, teigia, kad šiais laikas į žmogų žiūrima kaip į visumą – kaip į kompetentingą darbuotoją ir įdomią asmenybę. „Gebėjimus galima išlavinti, tačiau asmenines savybes – sunku, todėl jos labai svarbios. Ypač svarbus atsakingumas, dėmesys atkreipiamas ir į požiūrį į šeimą, dėstytojus, visuomenę, apskritai kokia žmogaus pasaulėžiūra, kiek sukaupta gyvenimiškos patirties (seminarai, veiklos ir pan. – ne tik studijos)“, – apie poreikį auginti įvairiapusę asmenybę pasakoja L. Janušonienė.

Konferencijos dalyviai džiaugėsi turiningai praleistu laiku ir naujomis žiniomis.

Kelios akimirkos iš konferencijos:

You may also like...