Reabilitacijos specialistų iniciatyva: surengė seminarą apie sunkių ligonių priežiūrą namuose

Reabilitacijos specialistų iniciatyva: surengė seminarą apie sunkių ligonių priežiūrą namuoseNorint slaugyti ligonį namuose, vienam iš artimųjų dažniausiai tenka didelė atsakomybė ir didelis darbo krūvis. Lietuvoje tradiciškai priimta ligoniais rūpintis namuose, kol dar namiškiai gali patys susitvarkyti. Neretai šeimoms trūksta informacijos, kaip tinkamai prižiūrėti ligonį. Tai akcentavo Kauno kolegijos reabilitacijos specialistai specialiame seminare.

Reabilitacijos specialistų iniciatyva: surengė seminarą apie sunkių ligonių priežiūrą namuoseLapkričio 26 dieną asociacijoje „Šviesuva“ Medicinos fakulteto Reabilitacijos ir Slaugos katedros dėstytojai drauge su studentais organizavo integruotą teorinį-praktinį seminarą apie sunkiai sergančių ligonių priežiūrą namuose. Renginys sulaukė daugiau kaip 150 dalyvių, kurie nuoširdžiai domėjosi studentų pranešimais bei uždavė aktualius klausimus. Seminare skirtingų studijų programų studentai pristatė gausią įvairovę dalykinių temų: slaugančio asmens ergonomika, pragulų profilaktika, žaizdų priežiūra, pirmos pagalbos ABC, masažo elementai gulinčiam ligoniui.

Būsimi kineziterapeutai, prižiūrimi lektoriaus Edgaro Lapinsko, demonstravo kaip atlikti pasyvią ir aktyvią mankštą gulinčiam ligoniui. Slaugos katedros dėstytojos Rūtos Lukenskytė studentės priminė apie ligonį slaugančio asmens rankų higieną ir akcentavo besiformuojančių opų priežiūrą. O docentės Viktorijos Piščalkienės tečiakursės bendrosios praktikos slaugytojos demonstravo, kaip keisti tvarsčius esant opoms.

Reabilitacijos specialistų iniciatyva: surengė seminarą apie sunkių ligonių priežiūrą namuoseRenginys „Ligonių priežiūra namuose“ organizuotas bendradarbiaujant su asociacija „Šviesuva“, kurios vadovas bei AB „Pirmas žingsnis“ įkūrėjas Algimantas Astrauskas yra ilgametis Reabilitacijos katedros socialinis partneris.

Sergančiųjų, neįgalių asmenų slauga – neišspręsta problema. Lietuvoje didėjant sergamumui lėtinėmis ir onkologinėmis ligomis, senėjant gyventojams, spartėja neįgalumo rizika. Mūsų šalyje vis dar trūksta sunkių ligonių priežiūros paslaugų, siekiant suteikti jiems ir jų šeimoms visavertę sveikatos priežiūrą iki pat mirties.

You may also like...