Reabilitacijos katedroje – neurologinės reabilitacijos naujovių pristatymas

Šiuolaikinių programų naudojimas reabilitacijos srityje yra vis labiau besiplečianti sfera. Reabilitacijos katedros dėstytojams ir studentams spalio 11 dieną įmonės „Dianeta“ atstovė pristatė inovatyvias reabilitacijos programas – „Neuroformą“ ir „Kinisiforą“ – ir supažindino su šiuolaikinių programų naudojimo galimybėmis Lietuvoje.

„Neuroforma“ yra kompiuterinė programa motorinei ir pažintinei reabilitacijai, sukurta specialistų profesionalų – neuroreabilitologų ir neuropsichologų. „Neuroforma“ skirta pacientams, turintiems įvairios kilmės neurologinių pažeidimų. Ši programa ypač tinka sergančių išsėtine skleroze, patyrusių insultą ar kitus smegenų pažeidimus, pacientų reabilitacijai.

„Neuroformos“ modulis reabilitacijos centrams yra inovatyvi priemonė motorinių ir pažintinių funkcijų lavinimui bei pusiausvyros kontrolei, sukurtas specialistų profesionalų ir skirtas tiems reabilitacijos centrams, kurie nori ir siekia taupyti darbuotojų laiką ir sudaryti jiems patogias darbo sąlygas, turėti daugiau rezultatais patenkintų ir atsakingų pacientų, gauti geresnius gydymo rezultatus. „Neuroformoje“ naudojama virtualiosios realybės technologija kartu su 2D ir 3D judesio vaizdavimu, nes moksliniais tyrimais įrodyta, kad kaip tik toks judesio vaizdavimas yra efektyvus neuroreabilitacijoje. Daugiau informacijos apie sistemą galima rasti šiame vaizdo įraše.

„KinisiForo“ sistemoje pagrindinis yra elipsinis judesys su plačiu įvairių nustatymų diapazonu. Į judesį įtraukiama daugelis raumenų ir sinchronizuojama jų

tarpusavio sąveika. Nerviniai impulsai, ateinantys iš daugelio raumenų, kur kas intensyviau stimuliuoja smegenis. Po stiprios stimuliacijos apie pažeistą smegenų dalį ima formuotis daugybė naujų aktyvumo centrų. „KinisiForo“ naudoja dviejų krypčių judėjimą tam, kad efektas būtų greitesnis ir stipresnis. Patvarūs ir ilgalaikiai ryšiai smegenyse greičiau formuojasi tarp naujų aktyvumo centrų ir leidžia tiems centrams perimti pažeistos srities funkcijas bei atstatyti pažeistą galūnės judrumą.

Džiaugiamės, kad įmonės „Dianeta“ atstovė Ineta Župerkaitė suteikė galimybę iš arčiau pamatyti ir išbandyti neurologinės reabilitacijos naujoves.

You may also like...