Profesinius įgūdžius tobulino Medicinos fakulteto bendrosios praktikos slaugytojos

Medikams vis dažniau tenka susidurti su onkologiniais pacientais, kuriems implantuotas centrinės venos Porto kateteris. Kauno kolegijos Slaugos katedroje vyko praktinis seminaras „Pilnai implantuojamo centrinės venos Porto kateterio panaudojimas ir priežiūra”, kuriame dalyvavo dėstytojai ir bendrosios praktikos slaugos studijų programos studentai.

Slaugos katedros dėstytojos Loreta Bukartiene ir Rūta Lukianskyte lapkričio 14 dieną pakvietė lektorę, gydytoją Nataliją Staliūnienę, kuri bendrosios praktikos slaugos studijų programos studentams papasakojo apie implantuoto centrinės venos Porto kateterio naudojimą. Pasak pranešėjos, Porto kateteriai pasaulio medicinoje naudojami daugiau nei 30 metų. Jie labai palengvino onkologinių ligonių gydymą. Šių prietaisų dėka atsirado galimybė specialiais chemoterapiniais vaistais gydyti vėžiu sergančius pacientus, kuriems yra išsivysčiusios periferinių venų komplikacijos, ir taip prailginti jų gyvenimo trukmę. Gydytojos Natalijos Staliūnienės teigimu, Porto kateterių nauda pacientui ir medicinos personalui akivaizdi: procedūros metu venos yra saugomos, pacientui gali būti skiriamos didelio tūrio, ilgo lašinimo infuzijos ir sumažėja infekcijos rizika. Be viso to, pacientas išvengia skausmingų ir dažnų dūriu į periferinę veną, venų sužalojimų dėl chemoterapinių vaistų poveikio ir mechaninių pažeidimų.

Susirinkusieji turėjo galimybę pamatyti pačius moderniausius Porto kateterius, specialias adatas, skirtas tik Port membranos punkcijai. Pranešėja papasakojo apie Porto kateterių implantavimo galimybes, galimas komplikacijas: sepsį, trombozes, mechaninį kateterio pažeidimą. Pranešimo pabaigoje buvo pateikta filmuota medžiaga apie Prancūzijos medikų patirtį dirbant su Port kateterių sistemomis.

Seminaro metu įgytos teorinės ir praktinės žinios bus naudingos kasdieniame darbe slaugant onkologinius pacientus, kuriems implantuoti Porto kateteriai, tokiu būdu užtikrinant geresnę jų gyvenimo kokybę.

You may also like...