Prasmingai ir naudingai paminėta Pasaulinė sveikatos diena

Pasaulinė sveikatos dienaBalandžio 7 – Pasaulinės sveikatos diena. Šią progą tradiciškai paminėjo Kauno kolegijos Medicinos fakulteto specialistai, sukvietę Kauno kolegijos bendruomenę bei miestiečius pasitikrinti brangiausią turtą – sveikatą.  Atvykusių į Kauno kolegijos centrinių rūmų kompleksą, esantį Pramonės prospekte, laukė keturių sričių dėstytojai ir studentai, kurie konsultavo lankytojus individualiai.

Pasaulinė sveikatos dienaSlaugos katedros studentai ir dėstytojai visiems norintiems pamatavo arterinį kraujospūdį, mokė pirmosios pagalbos teikimo subtilybių. Biomedicinos diagnostikos katedros studentai ir dėstytojai atėjusiems nustatė gliukozės kiekį kraujyje, perspėjo tuos, kurių gliukozės lygis signalizuoja apie galimus sutrikimus ar pirmuosius cukrinio diabeto požymius. Lankytojams buvo suteikta informacija apie prevencines priemones ir reguliaraus pasitikrinimo poreikį. Kauno kolegijos Medicinos fakulteto prodekanė doc. dr. Eglė Stasiūnaitienė patvirtina, kad renginio metu apsilankiusieji galėjo išbandyti labai įvairias sveikatinimo paslaugas.

Pasaulinė sveikatos diena„Kauno kolegijos studentai, dėstytojai,  darbuotojai ir miestiečiai turėjo galimybę įsivertinti kūno sudėjimo  parametrus,  pagilinti žinias apie  burnos higieną, sveiką mitybą ir gyvenseną. Buvo teikiama informacija,  kaip pasirinkti veido, kūno priežiūros priemones, aptariamas tinkamas vaistažolių  pasirinkimas ir naudojimas  palaikant ir stiprinant  sveikatą“,- veiklas vardija doc. dr. Eglė Stasiūnaitienė.

Dvi gliukozės kiekį pasitikrinusios merginos džiaugėsi, kad kolegijoje turimo laisvo laiko metu galima pasitikrinti pirminę savo sveikatos būklę.

Pasaulinė sveikatos diena„Kartais prisiruošti nueiti atlikti bendrų sveikatos tyrimų pritrūksta laiko, todėl toks renginys, kurio metu galime nors minimaliai sužinoti apie savo sveikatos būklę, yra išties naudingas. Džiaugiuosi, kad mano mokymosi įstaiga suteikia tokią galimybę, nes galiu ne tik pasitikrinti, bet ir pamatyti įdomių aparatų, su kuriais atliekami skirtingi tyrimai. Asmeniškai aš, šiandien sužinojau naudingos informacijos apie burnos higieną, pasitikrinau gliukozės lygį ir susirūpinau, kad jis yra šiek tiek padidėjęs, todėl dabar atidžiau stebėsiu savo sveikatą“,- pasakoja studentė Agnė.

Šiais metais renginys sulaukė gerokai daugiau susidomėjimo. Jį aplankė ne tik Kauno kolegijos bendruomenės nariai, bet ir miestiečiai, besirūpinantys savo sveikata. Medicinos fakulteto prodekanė doc. dr. Eglė Stasiūnaitienė džiaugiasi, kad dėl gausėjančio susidomėjimo ir lankytojų srauto teko renginį organizuoti dvejose Kauno kolegijos erdvėse.

IMG_9006„Šis, jau tradiciniu tapęs, savanoriškumo pagrindu organizuojamas visuomenės sveikatinimo renginys  yra puiki galimybė studentams pademonstruoti savo profesinius įgūdžius, pabendrauti su kitų studijų programų studentais ir dėstytojais. Renginio tikslas – teikti  kai kurias diagnostines   paslaugas Kauno kolegijos  bendruomenei ir Kauno miesto gyventojams. Dalyvaujant tokiuose renginiuose kyla daug  idėjų naujiems socialiniams projektams.  Tikimės, kad šis renginys ateityje suburs dar daugiau miesto gyventojų ir Kauno kolegijos bendruomenės narių“,- renginio naudą pristato prodekanė.

You may also like...