Prasidėjo teisės aktualijoms skirtas renginių ciklas „100 teisės įžvalgų“

Antradienį, kovo 13 dieną, minint Pasaulinę vartotojų dieną, Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakulteto Teisės katedra kolegijos bendruomenę sukvietė pasižvalgyti po opiausius turizmo, e-prekybos bei reklamos srities vartotojų teisės užtikrinimo klausimus. „E-prekybos srautai taip didėja, kad gali būti, jog paprastų prekyviečių greitai neliks. Šiame kontekste itin aktualu kalbėti apie pasikeitusį vartojimą bei vartotojų teises ginančius aspektus“, – įsitikinęs UAB „Dextera NT“ vadovas, Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakulteto Teisės katedros asistentas Mindaugas Slavinskas.

Renginio metu netrūko aktualios bei paprastam vartotojui ne visada lengvai prieinamos informacijos, kurią pateikė kompetentingi teisės srities ekspertai. M. Slavinskas renginio metu negailėjo vertingų patarimų, kaip apginti savo teises ir užbėgti už akių nenumatytiems atvejams. „Pagrindinis principas perkant internetu – gavus prekę apžiūrėti ją taip, kaip perkant parduotuvėje: perskaityti, apžiūrėti iš išorės, bet dar neišpakuoti“, – prekės grąžinimo principus apžvelgė lektorius.

Aktualios informacijos šiame renginyje gavo ir mėgstantys keliauti. „Kreiptis dėl vartotojų teisių tikrai verta – net 66 proc. vartotojų reikalavimų patenkinama“, – renginio metu tokią statistiką pristatė Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos vartojimo paslaugų saugos ir kokybės departamento direktorės pavaduotoja Raimonda Balnienė, aptarusi vartotojų teisių gynimo klausimus turizmo sektoriuje.

Susirinkusiųjų susidomėjimo taip pat sulaukė reikalavimų neatitinkančios reklamos pavyzdžiai, kuriuos pristatė Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos ekonominių interesų departamento direktorius Marekas Močiulskis. Paskaitos metu lektorius ne tik pateikė praktinius pavyzdžius, su kuriais susiduriama ginant vartotojų teises reklamos srityje, bet ir išsamiai informavo apie reklamą reguliuojančius teisės aktus.

Dar vienas renginys, skirtas teisės aktualijoms šimtmečio perspektyvoje, vyko kovo 8 dieną. Renginyje dėmesys skirtas baudžiamojo proceso bei Europos Sąjungos bendrojo duomenų apsaugos reglamento pokyčiams.  Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Marijus Šalčius pristatė valstybės civilinės atsakomybės už nukentėjusiajam padarytą žalą baudžiamajame procese temą ir susirinkusiuosius supažindino su žalos atlyginimą reglamentuojančiais teisės aktais.

Tądien vykusio seminaro metu buvo diskutuojama apie 2018 m. gegužės 25 d. įsigaliosiantį Europos Sąjungos bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą, kurį pristatė UAB „SDG“ teisės departamento teisininkė Birutė Pėstininkė. „Svarbiausia, kokius duomenis pateikiate patys apie save“, – seminaro metu akcentavo B. Pėstininkė, papildydama, kad tai galioja tiek darbinantis, tiek reiškiant aktyvumą internete, tiek pildant bet kokius dokumentus.

Primename, kad šie teisės aktualijoms aptarti skirti renginiai – Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakulteto Teisės katedros vykdomo renginių ciklo „100 teisės įžvalgų“, skirto paminėti valstybės šimtmetį, dalis. Sekite naujienas ir laukite informacijos apie naujus teisinėms aktualijoms skirtus seminarus.

Prasidėjo teisės aktualijoms skirtas renginių ciklas „100 teisės įžvalgų“  Prasidėjo teisės aktualijoms skirtas renginių ciklas „100 teisės įžvalgų“ Prasidėjo teisės aktualijoms skirtas renginių ciklas „100 teisės įžvalgų“Prasidėjo teisės aktualijoms skirtas renginių ciklas „100 teisės įžvalgų“Prasidėjo teisės aktualijoms skirtas renginių ciklas „100 teisės įžvalgų“Prasidėjo teisės aktualijoms skirtas renginių ciklas „100 teisės įžvalgų“

You may also like...