Pradedama bendradarbiauti su lėlių teatru: įsitrauks technologijų ir menų sričių studentai

Laikinosios sostinės senamiestyje nuo 1961 metų įsikūręs Kauno valstybinis lėlių teatras 2018 metų pavasario vidurį pasitiko su rekonstrukcijos darbais. Mažuosius žiūrovus ir jų tėvelius teatras džiugina ne tik spektakliais, bet ir minimalistine muziejus ekspozicija. Siekdami atsinaujinti ir ieškodami modernių ir kartu meniškų sprendimų, Kauno valstybinio lėlių teatro atstovai kreipėsi į Kauno kolegijos Technologijų bei Menų ir ugdymo fakultetus.

Nuotrauka iš Kauno valstybinio lėlių teatro interneto puslapio

Išmaniųjų sistemų ir robotikos katedros vedėja Dalė Lukšaitė kartu su Procesų valdymo laboratorijos vedėju Igor Šajev apsilankė teatre ir, apžiūrėję patalpas bei ekspoziciją, įvertino galimas perspektyvas bendradarbiauti ir prisidėti prie lėlių teatro atnaujinimo moderniais technologiniais sprendimais. Suvokus bendradarbiavimo kompleksiškumą, pasiūlyta prisidėti ir Menų ir ugdymo fakulteto dizaino studijų programos atstovams, galintiems pasiūlyti muziejui interjero ir ekspozicijos dizaino sprendimą.

Kaip teigia Violeta Tamošiūnienė, lėlių teatro Edukacinių programų koordinatorė, lėlių teatro žiūrovai yra naujoji vaikų karta, į viską žvelgianti per išmaniąsias technologijas, todėl ir teatras siekia nuo jų neatsilikti. Teatro vadovas Sigitas Klibavičius pažymi, kad pagrindinis siekis ir noras yra žiūrovą pasitikti su įtaigesne ekspozicija, dėmesį patraukiančiais interjero akcentais.

Išmaniųjų sistemų ir robotikos katedra iš pradžių nutarė modernizuoti ir „atgaivinti“ 3 arba 4 lėles, kurios po modernizacijos galės atlikti tam tikrus paprastus judesius. Susitikimo Kauno kolegijoje metu išryškėjo ir glaudaus bendradarbiavimo su dizaino studijų programos atstovais reikmė. Menų ir ugdymo bei Technologijų fakultetų ir teatro atstovų susitikimo metu nutarta, kad ekspozicijos struktūrą, interjero sprendimą įgyvendins dizainą studijuojantys studentai. Artimiausiu metu Juozas Dundulis, Dizaino studijų programos koordinatorius, kartu su teatro atstovais numatė susitikimą lėlių teatre jau su diplomantais. Bendru sprendimu abiem katedroms bendradarbiaujant bus ieškoma ir apšvietimo sprendimų.

Kauno valstybinio lėlių teatro atstovai

Išreikštas poreikis prisidėti prie lėlių teatro atnaujinimo atskleidė ne tik mokslo ir verslo ar valstybinių įmonių bendradarbiavimo svarbą, bet kartu išryškino ir tarpdiscipliniškumą: bendradarbiaujant skirtingų mokslo krypčių atstovams bus ieškoma suderintų pritaikomų sprendimų, o studentai, įsitraukę į veiklas, pajus darbo kompleksiškumą realioje darbo aplinkoje.
Sigitas Klibavičius teigė, kad užsimezgęs bendradarbiavimas yra puiki proga sugrįžti į vaikystę – juk bet kokiu atveju lėlių teatre susiduriama su pasaka. Tiek Kauno kolegijos, tiek lėlių teatro atstovai į užsimezgusią draugystę žvelgia pozityviai – studentus planuojama įtraukti ne tik į teatro rekonstrukcijos darbus, bet ir vėliau pritaikyti jų žinias ir gebėjimus.

You may also like...