Pirmos pagalbos mokymai moksleiviams

Pastaruoju metu žiniasklaidoje vis dažniau kalbama apie laimingai pasibaigusius pirmosios pagalbos suteikimo atvejus. Kiekvieno iš mūsų veiksmai kritinėje situacijoje gali išgelbėti gęstančią gyvybę, todėl tam, kad kuo daugiau žmonių žinotų, kaip elgtis kritiniu atveju, Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Slaugos katedros dėstytoja D. Smaidžiūnienė su trimis Bendrosios praktikos slaugos studijų programos studentėmis Vandžiogalos gimnazijos moksleiviams vedė pirmos pagalbos mokymus.

Mokymų metu moksleiviai sužinojo, kaip nepasimesti ištikus nelaimei, ir kad greičiausias būdas iškviesti greitąją medicinos pagalbos – skambinti telefono numeriu 033. Taip pat buvo pristatyta, kaip padėti užspringusiam žmogui arba tam, kurio širdis staiga sustojo.

Mokymuose buvo pabrėžta, kad laiko pradėti pirmos pagalbos veiksmus sustojus žmogaus širdžiai yra labai mažai – vos 4–7 minutes. Tokiu atveju reikalinga naudoti automatinį išorinį defibriliatorių. Teikiant pagalbą nukentėjusiam asmeniui ar naudojant automatinį išorinį defibriliatorių, svarbu užtikrinti savo bei aplinkinių asmenų saugumą. Visi moksleiviai išmoko suteikti pagalbą užspringusiajam ir sužinojo vaikų ir suaugusių žmonių gaivinimo technikų skirtumus. Dėstytoja po mokymų neslepia, kad ši patirtis studentėms ypač vertinga: „Tikimės, kad tokio pobūdžio mokymų nauda sugrįš mums visiems išgelbėtomis gyvybėmis“, – teigia D. Smaidžiūnienė.

You may also like...