„Pažvelk į negalią kitaip“ Kauno kolegijoje

Pažvelk į negalią kitaipGegužės 18 d. Kauno kolegijoje vyko visuomenei skirtas renginys „Pažvelk į negalią kitaip“, kuriuo siekiama supažindinti su negalią turinčių žmonių kasdienybe ir sugriauti vyraujantį stereotipą, kad negalia – kliūtis gyventi pilnavertį gyvenimą. Renginį organizavo Medicinos fakulteto antrojo kurso ergoterapijos studentai. Šiame renginyje dalyvavo įvairios organizacijos, bendruomenės ir centrai: Kauno apskrities Parkinsono draugija, Kauno ir Marijampolės regionų aklųjų centras, Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centras, Kauno žmonių, sergančių Artritu, bendrija, taip pat netrūko ir studentų, dėstytojų ir miestiečių.

Pažvelk į negalią kitaipPirmoji renginio dalis prasidėjo Reabilitacijos katedros vedėjos Mildos Gintilienės sveikinimo žodžiu, po to sekė bendruomenių prisistatymai. Keletas dalyvių pasidalino savo kasdienybe, laisvalaikiu ir pomėgiais. Susirinkusieji buvo supažindinti su ergoterapijos specialybe, jos paskirtimi ir nauda. Pertraukos metu dalyvius studentai pasitiko su vaišėmis bei pristatė savo gamybos ergoterapines priemones, kurias galėjo išbandyti visi norintieji. Vieni skubėjo dinamometru matuotis plaštakos raumenų jėgą, kiti bandė sau prisitaikyti pagalbines priemones. Netrūko šurmulio, juoko ir geros nuotaikos.

Pažvelk į negalią kitaipAntroji renginio dalis – komandinis darbas. Dalyviai buvo suskirstyti į komandas, kurios turėjo įveikti kliūčių ruožą – neįgaliojo vėžimėliu apvažiuoti stovelius, kas pasirodė lengva tik iš pirmo žvilgsnio. Žinoma, tuo užduotys nesibaigė ir savo gabumus komandos rodė užrištomis akimis bei apsimovę kumštines pirštines.

Renginio pabaigoje buvo skaitomi Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centro nario Donato eilėraščiai, kurių sukurta visa knyga, kuri iš jo paties rankų buvo įteikta renginio organizatoriams. Visoms bendruomenėms įteiktos padėkos, o atsisveikindami dalyviai susikibo rankomis ir mintimis linkėjo vieni kitiems laimės.

You may also like...