Pavasarinės mankštos su kamuoliais skirtingo amžiaus vaikams ir jaunuoliams

Jau tradicija tapusi Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Reabilitacijos katedros veikla – mankštos su kamuoliais – šį pavasarį džiugino kelias ugdymo įstaigas. Dėstytoja Laura Baumann su pirmo kurso Kineziterapijos programos studentais lankėsi vaikų lopšelyje-darželyje „Klumpelė“, Kačerginės pradinėje mokykloje ir Kauno „Rio“ sporto arenoje.

20180425_130741Mažiesiems studentai taikė žaismingus, paprastus pratimus, tačiau įtraukiančius visą kūną. Mokykloje buvo akcentuoti pratimai, padedantys lavinti laikyseną. Vaikams skirti pratimai buvo atliekami skirtingose padėtyse, kadangi dieną jie daugiausia laiko praleidžia sėdėdami. Atliekant pratimus studentai pradinukus mokė skaičiuoti įvairiomis kalbomis: anglų, rusų, italų, lenkų. Po rimtų pratimų sekė linksmos, atsipalaiduoti paskatinusios estafetės, kuriose vaikai audringai sirgo už savo komandas.

„Rio“ sporto arenoje tinklinį žaidžiančiam jaunimui mankštą, tapusią puikiu apšilimu prieš treniruotę, vedė tik vyriška komanda. Studentai paruošė pratimus visoms raumenų grupėms stiprinti bei širdies ir kraujagyslių sistemos pajėgumui lavinti. Po mankštos būsimų kineziterapeutų laukė dovana – galimybė sužaisti su tinklininkais smėlio arenoje.

Bendradarbiaujant gauta didžiulė abipusė nauda. Studentai įgijo patirties dirbdami su skirtingo amžiaus vaikais, vesdami grupines 20180509_160514mankštas ir taip žinias pritaikydami praktiškai, o vaikai sulaukė naudos sveikatai, pamatė naujų veidų, patirtį praturtino naujais įspūdžiais. Reabilitacijos katedra pedagogams įteikė ir dovaną – studentų sudarytas pratimų programas su kamuoliais. Dėstytoja Laura Baumann džiaugiasi studentų darbu: anot jos, būsimieji kineziterapeutai puikiai suvaldė auditoriją, pasiruošė įvairių ir įdomių pratimų, kiekvienam iš jų sugalvojo pavadinimus, buvo išradingi ir darbštūs.

You may also like...