Pasaulinės sveikatos diena: Kauno kolegijos medikai rūpinosi savo bendruomene ir miestiečiais

Pasaulinės sveikatos diena: Kauno kolegijos medikai rūpinosi savo bendruomenės ir miestiečių sveikataKauno kolegijos Medicinos fakulteto dėstytojai ir studentai balandžio 7-ąją Pasaulinės sveikatos dienos proga kolegijos bendruomenei ir miestiečiams teikė sveikatinimo paslaugas – matavo arterinį kraujospūdį, deguonies įsotinimą kraujyje, mokė pirmosios   pagalbos pagrindų, patarė, kaip apskaičiuoti kūno masės indeksą.

Šios dienos minėjimą Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) inicijuoja nuo 1950 metų. Diena švenčiama siekiant supažindinti visuomenę apie tam tikras su sveikata susijusias temas, pabrėžti PSO prioritetines sritis.

Pasaulinės sveikatos diena: Kauno kolegijos medikai rūpinosi savo bendruomenės ir miestiečių sveikataMedikai renginio lankytojams akcentavo, kad arterinio kraujospūdžio matavimas ir stebėjimas, kūno masės indekso skaičiavimas bei vertinimas turėtų tapti kasdienio rūpinimosi savo sveikata dalimi. Studentai taip pat mokė renginio dalyvius pirmosios pagalbos teikimo principų – demonstruota, kaip atlaisvinti kvėpavimo takus žmogui užspringus ir įvertinti jo gyvybines funkcijas.

Pasaulinės sveikatos diena: Kauno kolegijos medikai rūpinosi savo bendruomenės ir miestiečių sveikataŠių metų Pasaulinės sveikatos dienos tema – cukrinis diabetas. Atsižvelgiant į PSO išryškintą cukrinio diabeto problematiką renginio metu buvo vertinamas gliukozės kiekis kraujyje. Tokio klinikinio tyrimo rezultatai padeda anksti pastebėti pirmuosius galimus cukrinio diabeto požymius. Gliukozės kiekio kraujyje tyrimas atliktas 85 lankytojams, 6 asmenims rekomenduota kreiptis į gydytoją endokrinologą.

Pasaulinės sveikatos diena: Kauno kolegijos medikai rūpinosi savo bendruomenės ir miestiečių sveikataApsilankiusieji Medicinos fakulteto atstovų surengtoje sveikatos patikroje taip pat galėjo įsivertinti   rankų fizinę jėgą, kūno odos drėgnumą, burnos higienos įgūdžius. Kosmetologijos ir burnos higienos studijų programų studentės konsultavo, kaip pasirinkti veido, kūno priežiūros, tarpdančių valymo priemones bei jas naudoti.

Pasaulinės sveikatos diena: Kauno kolegijos medikai rūpinosi savo bendruomenės ir miestiečių sveikataRenginyje lankėsi virš 100 Kauno kolegijos darbuotojų ir miesto gyventojų. „Tikimės, kad Pasaulinės sveikatos diena taps Kauno miestui ir miestiečiams svarbiu, tradiciniu sveikatinimo renginiu“, – apibendrina Kauno kolegijos medikai.

Pasaulinės sveikatos diena: Kauno kolegijos medikai rūpinosi savo bendruomenės ir miestiečių sveikata

You may also like...