Pasaulinės ergoterapijos dienos minėjimas

Kasmet spalio 27 dieną švenčiama PASAULINĖ ERGOTERAPIJOS DIENA. Šią prasmingą visiems ergoterapeutams dieną paminėjo ir KK Medicinos fakulteto Reabilitacijos katedra.

Lapkričio 5 dieną susibūrė Reabilitacijos katedros dėstytojai ir ergoterapijos studijų programos studentai. Susiskirstę komandomis, dalyvavo protmūšyje, kurio metu žaismingai atsakinėjo į klastingai sudėliotus specialybinius  klausimus, dalijosi žiniomis ir patirtimi tarpusavyje.

Renginyje dalyvavo ir  Kaun   o kolegijos ergoterapijos studijų programos absolventės Vida ir Monika, kurios dalijosi savo praktikinio darbo patirtimi bei pomėgiais su būsimaisiais ergoterapeutais.

Ypatingai aktuali ergoterapija tapo po I-ojo pasaulinio karo. Pagrindinis uždavinys, tekęs ergoterapeutams karo laikotarpiu – paskatinti pacientą, motyvuoti jį sugrįžti į normalų gyvenimą, prisitaikyti prie sąlygų, sukeltų dėl rankos ar kojos praradimo. Karo gydytojai ir seselės buvo apmokyti šios terapijos pagrindų. Įvairios terapijos priemonės, kaip rankdarbių gamyba, leido asmenims su rankų traumom greičiau adaptuotis. Dauguma pacientų turėjo ir psichologinių traumų, o kiti, nors ir psichologiškai sveiki, buvo fiziškai neįgalūs. Kadangi anksčiau nebuvo susidurta su tokio didelio masto antplūdžiu pacientų, kuriems aktualu kuo greičiau sugrįžti į kasdienį gyvenimą, ergoterapija kaip moklsas greitai augo ir tapo pripažinta medicinoje.

Kaip atskira medicinos mokslo šaka, Ergoterapija, buvo įvardinta tik 1954 m.. Šiemet pasaulis švenčia 101- -ąsias metines.

 

You may also like...