Pasaulinė Turizmo diena Kauno kolegijoje

Rugsėjo 27-oji – Pasaulinė turizmo diena, kuri šiemet švenčiama Vengrijoje, Budapešte. Šiemet ja siekta pabrėžti investicijų į šiuolaikines technologijas poreikį bei skatinti inovatyvumą ir verslumą turizmo srityje. Kauno kolegijos studentai, kaip ir kiekvienais metais, organizavo ir paminėjo Pasaulinę Turizmo dieną, kurios renginiai tęsėsi net dvi dienas.

Pasaulinė Turizmo diena Kauno kolegijojeRugsėjo 26 dieną šventė prasidėjo orientacinėmis varžybomis Kauno senamiestyje, kuriose varžėsi šalto oro neišsigandę Turizmo ir laisvalaikio vadybos katedros pirmo kurso studentai. Jų tikslas buvo kuo greičiau surasti įvairius turistinius objektus pagal jiems pateiktus aprašymus. Tokiu būdu pirmakursiai pamatė lankomiausias Kauno vietas ir jose, kaip reikalavo varžybų organizatoriai, darėsi asmenukes.

Rugsėjo 27-osios oficiali šventė vyko Kauno kolegijoje, Verslo fakultete. Renginiui prasidėjus, studentai buvo pasveikinti su Pasauline Turizmo diena ir supažindinti, kodėl šiemet ji švenčiama Vengrijoje. Iš karto po to – pokalbiai su keliautojais, turizmo srities profesionalais ir Erasmus+ studentais.

ŠiaiPasaulinė Turizmo diena Kauno kolegijojes metais šventėje dalyvavo svečiai, kurie su klausytojais dalijosi kelionių patirtimis. Pirmasis pranešėjas – Aurimas Valujavičius, kuris pasakojo apie įspūdingas keliones dviračiu bei plaukimą Nemunu nuo upės ištakų Baltarusijoje iki Kuršių Marių Lietuvoje. Šios kelionės metu vaikinas baidare įveikė 1000 kilometrų. Dviračiu Aurimas keliavo Norvegijoje, Afrikoje, Balio saloje, Tartu kalnuose. Nuvažiavęs tūkstančius kilometrų, Aurimas nežada sustoti – jo planuose jau nauja kelionė aplink Skandinavijos šalis.

Pasaulinė Turizmo diena Kauno kolegijojeAidas Gelbūda ir Greta Marcinkevičiūtė pasidalijo savo neįtikėtinos metus laiko trukusios kelionės aplink pasaulį įspūdžiais. Aido ir Gretos kelionė prasidėjo Islandijoje. Iš šios šalies jie toliau keliavo į Šiaurės Ameriką, Centrinę Ameriką, Pietų Ameriką, Aziją ir Australiją.

IPasaulinė Turizmo diena Kauno kolegijojenga Šeikienė pasidalijo savo profesionalės patirtimi. Moteris dirba kelionių organizatore ir savo pranešime pateikė darbo kelionių agentūroje privalumus bei trūkumus. Pasak viešnios, darbas turizmo srityje nėra monotoniškas ir nuolat pateikiantis vis naujus iššūkius, o taip pat esama galimybės keliauti ir nuolat pažinti naujas vietas.

Pasaulinė Turizmo diena Kauno kolegijojePirmasis studentas, pagal Erasmus+ vykęs į užsienį, Paulius Bastys pasakojo apie Suomijoje išgyventą patirtį. Didžiausią įspūdį Pauliui paliko universitetas, kuriame jis studijavo, kadangi mokymosi lygis ten buvo itin aukštas ir dėstytojai skatino ir motyvavo siekti savo tikslų bei gerų rezultatų. Taip pat studentas trumpai papasakojo apie pačią Suomiją ir išvardijo priežastis, kodėl verta ten nuvykti.

Pasaulinė Turizmo diena Kauno kolegijojeKita šalis, kurią pristatė studentė Judita Liaukytė, – Kipras. Mergina pasakojo, labai ilgai svarstė šį Erasmus+ pasiūlymą, nes nebuvo tikra, kur norėtų nuvykti, ir abejojo dėl savo anglų kalbos žinių. Tačiau nuvykusi pamatė, kad nėra viskas taip baisu, kaip jai atrodė iš pradžių. Studijuodama universitete Judita susipažino su įvairių šalių studentais, o tame tarpe buvo ir lietuvių. Merginai didžiausią įspūdį paliko ne tik universitetas, bet ten vykę vakarėliai ir įvairūs renginiai. Taip pat ji su grupele lietuvių apkeliavo visą Kiprą.

Pasaulinė Turizmo diena Kauno kolegijojeToliau – Sakartvelo (Gruzijos) pristatymas, labiausiai prikaustęs žiūrovų dėmesį. Kauno kolegijos studentas Davidas Kladiashvili pasakojo apie savo gimtosios šalies kultūrą, papročius bei tradicijas. Studentas pabrėžė, jog šios šalies žmonės yra labai svetingi ir visada maloniai pasitinka svečius. Vienas iš įdomiausių faktų – gruzinai visomis progomis šoka ir dainuoja: „Jeigu gruzinas nemoka šokti ir dainuoti – jis ne gruzinas“, – juokavo pranešėjas. Davidas atskleidė, kad nors myli savo gimtąjį kraštą, Kaunas jam tapo antraisiais namais.

Pasaulinė Turizmo diena Kauno kolegijojeVisi pristatymai buvo įdomūs, o gausiai susirinkusi Kauno kolegijos bendruomenė susipažino su įvairiausiais pasaulio kampeliais, išgirdo įdomių faktų apie įvairias šalis ar nuostabius nuotykius keliaujant. Renginio pabaigoje vedėjų pakviesti ant scenos pasirodė Kauno kolegijos pirmakursiai, kurie 26 dieną dalyvavo orientacinėse varžybose. Pastarieji buvo apdovanoti prizais bei pakviesti bendrai nuotraukai. Pasaulinę Turizmo dienos šventę vainikavo tradicija tapęs šventinis tortas, kuriuo pasimėgauti buvo pakviesti visi susirinkusieji.

 Parengė: Diana Babičiūtė TV7/1, Ieva Zalepūgaitė TV7/1, Aušra Bartkevičiūtė TV7/1, Paulina Blockytė TV7/2

You may also like...