Pasaulinę rankų higienos dieną – studentų edukacinė paskaita pirmokams

Pasaulinę rankų higienos dieną – studentų edukacinė paskaita pirmokamsKauno kolegijos medikai Pasaulinės rankų higienos dienos proga Kauno mokykloje-darželyje „Rūtelė“ moksleiviams surengė paskaitą apie rankų higieną. Užsiėmime dalyvavo 30 pirmokų.

Medicinos fakulteto Biomedicinos diagnostikos katedros studentai kartu su dėstytojomis Žaneta Maželiene ir Albina Vaičiulevičiene gegužės 13 dieną dirbo intensyviai, o pirmokai smalsiai įsijungė į paskaitą. Vaikai sužinojo, jog dėl netinkamos rankų higienos galima užsikrėsti bakterinėmis, virusinėmis žarnyno bei oro-lašeliniu keliu plintančiomis infekcijomis, kirmėlėmis. Moksleiviai mokyti, kada ir kaip plauti rankas.

Pasaulinę rankų higienos dieną – studentų edukacinė paskaita pirmokams„Tėvai ir pedagogai neturėtų pamiršti, jog ypatingai vaikams teisingai plauti rankas yra labai svarbu, nes ant jų lieka mažiau mikroorganizmų, šie neplinta,“ – akcentuoja Ž. Maželienė.

Didžiausio vaikų susidomėjimo sulaukė praktinė užduotėlė, padedanti sužinoti, ar teisingai plaunamos rankos. Vaikai specialiu aparatu galėjo pasitikrinti, kaip atrodo rankos prieš plovimą ir nusiplovus, kurios plaštakų vietos buvo nepakankamai nuplautos, o ant kurių liko daugiausiai nešvarumų.

Pasaulinę rankų higienos dieną – studentų edukacinė paskaita pirmokams„Norint teisingai nusiplauti rankas, reikia jas 10–20 sekundžių muiluoti trinamaisiais ir sukamaisiais judesiais, ypač kruopščiai plauti riešus, tarpupirščius, pirštų galiukus, nykščius. Rankas visada reikia plauti pasinaudojus tualetu, važiavus viešuoju transportu, grįžus iš lauko, parduotuvių, pažaidus su gyvūnais. Rankas būtina prausti prieš valgant, po bendravimo su ligoniu.“ – primena A. Vaičiulevičienė.

Akciją inicijavo Pasaulio sveikatos organizacijos įkurtas Pasaulinis pacientų saugos aljansas, kurio misija yra užtikrinti pacientų saugą sveikatos priežiūros įstaigose. Šios dienos šūkis – „Plauk rankas – saugok gyvybes“.

You may also like...