Pasaulinę ergoterapijos dieną – patarimai kauniečiams

Pasaulinę ergoterapijos dieną – patarimai kauniečiamsPasaulinė ergoterapijos diena spalio 27-ąją į Kauno miesto savivaldybę subūrė ne tik Kauno kolegijoje studijuojančius būsimuosius ergoterapeutus bei jų dėstytojus, bet ir kitų Lietuvos aukštųjų mokyklų atstovus, kurie miestiečiams dalino patarimus.

Pasaulinę ergoterapijos dieną – patarimai kauniečiams

 

Jau penkerius metus švenčiama profesijos diena kiekvienoje aukštojoje mokykloje buvo minima skirtingai. Šiemet buvo pasiūlyta susijungti visoms ergoterapijos studijų programą realizuojančioms aukštosioms mokykloms – Kauno ir Vilniaus kolegijoms, Lietuvos Sveikatos mokslų universitetui (LSMU), Vilniaus bei Klaipėdos universitetams – ir paminėti šią dieną kartu. Laisvės alėjoje, prie Kauno miesto savivaldybės buvo surengta ergoterapijos specialybę reprezentuojanti akcija: studentai demonstravo savo sukurtus darbus, ergoterapines priemones, pasakojo miestiečiams apie būsimąją specialybę, dalino informacinius lankstinukus.

Pasaulinę ergoterapijos dieną – patarimai kauniečiams„Buvo malonu, kad einantys pro šalį žmonės nepabūgo, priėję domėjosi, kokia tai specialybė, kokią naudą teikia žmonėms. O kai kurie puikiai žinojo, kas yra ergoterapeutas ir kokias paslaugas šis reabilitacijos komandos narys teikia pacientams.“ – teigia Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Reabilitacijos katedros vedėja Milda Gintilienė.

Pasaulinę ergoterapijos dieną – patarimai kauniečiams

 

Po valandą trukusios pažintinės akcijos lauke, renginys persikėlė į Kauno miesto savivaldybės salę, kurioje vyko konferencija. Sveikinimo žodį tarė Kauno kolegijos socialinis partneris, įmonės „Pirmas žingsnis“ direktorius Algimantas Astrauskas, LSMU atstovai, pranešimus skaitė visų aukštųjų mokyklų dėstytojai. „Džiugu, kad konferencijoje dalyvavo ir mūsų miesto bendruomenės nariai, ypač vyresnio amžiaus asmenys“, – sako M. Gintillienė.

Pertraukas tarp pranešimų užpildė muzikiniai intarpai: dainavo vaikų choro „Varpelis“ solistai, Kauno kolegijos II kurso ergoterapijos studijų programos studentė Akvilė Atkočaitytė, LSMU studentės, grojo styginių kvartetas.

Pasaulinę ergoterapijos dieną – patarimai kauniečiams

 

Renginys tapo švente ne tik šios specialybės atstovams, ergoterapijos studijų programų studentams, bet ir miesto žmonėms. Tai buvo puiki galimybė visuomenei bent akies krašteliu pažinti Lietuvai vis dar naują ergoterapijos specialybę.

You may also like...