Pasaulinę diabeto dieną turėjome galimybę sužinoti savo gliukozės kiekį kraujyje

IMG-5396Šių metų Tarptautinės diabeto federacijos skelbiama Pasaulinės diabeto dienos tema – „Moterys ir diabetas – mūsų teisė į sveiką ateitį“.

PSO duomenimis cukrinis diabetas yra viena iš keturių dažniausiai pasitaikančių neužkrečiamųjų ligų. Moterims, sergančioms 1 tipo cukriniu diabetu, yra didesnė ankstyvo persileidimo rizika ar kūdikio su apsigimimu gimimo rizika. Statistikos departamento duomenimis 2016 m. Lietuvoje užregistruoti 104478 cukrinio diabeto atvejai, iš kurių – 99 197 II tipo cukrinio diabeto atvejai.

II tipo cukrinis diabetas pradžioje jokių simptomų ar požymių neturi, todėl nemaža dalis sergančiųjų net nežino, kad serga. Moterys, sergančios 2 tipo diabetu, beveik 10 kartų dažniau serga ir širdies ligomis.

IMG_3287Jau trečius metus Medicinos fakultete Biomedicinos diagnostikos katedros dėstytojos: Giedrė Paškevičienė, Lina Ambrožienė, Rasa Volskienė matavo gliukozės koncentraciją kraujyje Kauno kolegijos bendruomenės nariams. Dėstytojoms talkino Biomedicinos diagnostikos specialybės I kurso studentės Simona Faryna, Jolita Mažonaitė, Augustė Balčiūnaitė; II kurso studentė Milda Kikaitė; III kurso studentės Dovilė Sreikutė, Gabrielė Šalvytė, Simona Čepulevičiūtė.

IMG_3279Biomedicinos katedros atstovai – trys komandos besidominčių savo sveikata laukė trijuose skirtinguose Medicinos fakulteto pastatuose: Muitinės g. 15, Puodžių g. 11 ir K. Petrausko 15. Renginio metu gliukozės kiekį kapiliariniame kraujyje pasimatavo 92 bendruomenės nariai. Savo sveikata rūpinosi tiek studentai, tiek darbuotojai, tiek klausytojai iš Trečio amžiaus universiteto. Kauno kolegijos bendruomenės narių gliukozės koncentracija kapiliariniame kraujyje buvo normos ribose, išskyrus 2 proc. tiriamųjų, kuriems buvo rekomenduota kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Kasmet didėjančios atsakingų ir besirūpinančių savo sveikata bendruomenės narių gretos, skatina diabeto dienos organizatorius tęsti puikią tradiciją, didinant prieinamumą skirtingiems Kauno kolegijos padaliniams.

You may also like...