Pasaulinę burnos sveikatos dieną – patarimai miestiečiams

Pasaulinę burnos sveikatos dieną – patarimai miestiečiamsKauno kolegijos Medicinos fakulteto Burnos sveikatos katedra kartu su Lietuvos burnos higienistų draugija Pasaulinės burnos dienos proga jau trečius metus konsultuoja miesto gyventojus.

Šiais metais socialinė akcija vyko Kauno prekybos centre „Savas“. Būsimi burnos higienistai kartu su dėstytoja Rita Juchnevičiene mielai dalijo patarimus burnos sveikatos klausimais. Specialistai miestiečiams patarė atkreipti dėmesį, kokias dantų pastas naudojame kasdien – ar su organiniais fluoridais, ar su neorganiniais.

Pasaulinę burnos sveikatos dieną – patarimai miestiečiams„Organiniai fluoridai pasižymi geresnėmis remineralizuojančiomis savybėmis ir efektyviau mineralizuoja mūsų dantukus. Būtina visada renkantis dantų pastą pasidomėti, kokių veikliųjų medžiagų ji turi. Dantų pastos ir dantų šepetėliai turi būti parenkami individualiai pagal kiekvieno asmens burnos ir dantų būklę.“ – pataria Kauno kolegijos specialistai.

Vaikai ir suaugusieji taip pat buvo mokomi, kaip reikia taisyklingai naudoti dantų šepetėlį, pritaikyti dantų siūlą, tarpdančių šepetėlius Pasaulinę burnos sveikatos dieną – patarimai miestiečiamsir kitas individualios burnos higienos priemones.

Pasaulinė burnos sveikatos diena švenčiama kasmet kovo 20 dieną. Tai tarptautinė diena, skirta pažymėti sveikos burnos reikšmę bendrai žmogaus sveikatai ir didinti visuomenės informuotumą burnos sveikatos išsaugojimo klausimais.

You may also like...