Pasaulinė burnos sveikatos diena: dėmesys burnos sveikatai ir odontologijos naujovėms

Pasaulinė burnos sveikatos diena: dėmesys burnos sveikatai ir odontologijos naujovėms Pasaulinės burnos sveikatos dieną siekiama supažindinti Kauno kolegijos bendruomenę ir Kauno miesto visuomenę su burnos sveikatos reikšme – mat sveiki dantys padeda palaikyti bendrą žmogaus sveikatą ir gerą savijautą. Be pagrindinės savo funkcijos – kramtymo ir dalyvavimo virškinimo procese – dantys atlieka ir kitas, pavyzdžiui, kalbos fonetikos ir estetikos funkcijas – graži šypsena padeda formuoti gražią išvaizdą. Pagrindinė burnos ligų profilaktikos priemonė yra tinkama burnos higiena, kuria galima užkirsti kelią dantų apnašų sukeliamoms ligoms – burnos higiena yra pagrindinis dantų karieso, o taip pat ir periodonto ligų profilaktikos metodas. Minėtina, kad egzistuoja glaudus ryšys tarp burnos ligų ir bendrųjų organizmo negalavimų. Burnos sveikata labai svarbi ir žmogaus gerovei, nes negydomos ligos, dantų netekimas sukelia ne tik funkcinius, bet ir socialinio prisitaikymo sunkumus. Dėl pablogėjusios estetinės išvaizdos, žmogus neretai save izoliuoja nuo visuomenės, praranda psichologinį komfortą, mažėja jo darbingumas. Laiku nesiimant profilaktinių priemonių, vėliau išauga komplikacijų grėsme, gydymo ir funkcijos atstatymo kaštų kaina.

Pasaulinė burnos sveikatos diena: dėmesys burnos sveikatai ir odontologijos naujovėms Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Burnos sveikatos katedros dėstytojai ir studentai 2018 metų kovo 20 dieną minėjo Pasaulinę burnos sveikatos dieną. Tądien būsimieji burnos priežiūros specialistai ir absolventai išklausė pranešimus apie burnos higienisto ir periodontologo komandinį darbą, ksilitolio svarbą odontologijoje, ultragarsinių skalerių įvairovę, probiotikų naudojimą dantų pastų gamyboje. Be viso to, studentai ir absolventai aktyviai dalyvavo burnos priežiūros produktus pristatančios firmos atstovų veiklose. Dalyviai sužinojo apie skirtingų dantų pastų veikliąsias medžiagas, išbandė elektrinių dantų šepetėlių veikimo principus, sužinojo apie plačiai pacientams rekomenduojamus produktus su probiotikais – tiek dantų pastose ar pastilėse. Visi atvykę svečiai ir Kauno kolegijos bendruomenės nariai buvo supažindinti su naujausiais burnos priežiūros produktais, konsultavosi dėl dantų pastos ar tarpdančių valymo priemonių pasirinkimo.

Renginio organizatoriai teigia, kad itin svarbu suprasti, jog burnos ir viso organizmo sveikata pirmiausia priklauso nuo pačių pacientų požiūrio ir pastangų ją išlaikyti.

Pasaulinė burnos sveikatos diena: dėmesys burnos sveikatai ir odontologijos naujovėms Pasaulinė burnos sveikatos diena: dėmesys burnos sveikatai ir odontologijos naujovėms

You may also like...