Partizaninio judėjimo vietos įamžintos žemėlapiuose

Žemėlapiais galima fiksuoti ne tik teritoriją, bet ir istoriją. Tai ne kartą įrodė Kauno kolegijos Aplinkos inžinerijos katedros dėstytojai Ilona ir Valdas Urbanavičiai šįkart sukūrę interaktyvią aplikaciją, kurioje užfiksuotos su Radviliškiu susijusios partizaninio judėjimo 1945–1954 metais vietos.

Bendradarbiavimas tarp Kauno kolegijos dėstytojų ir Radviliškio rajono savivaldybės užsimezgė Parodoje „ADVENTUR 2019“, kur pakalbinus Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus Paveldosaugos ir turizmo poskyrio vedėją Vytautą Simelį nuspręsta įgyvendinti netradicinį projektą.

Interaktyviame žemėlapyje galima matyti 38 Radviliškio rajone esančias vietas, susijusias su partizaniniu judėjimu 1945–1954 metais. Žemėlapiu gali naudotis visi, kas domisi partizanų kovomis už Lietuvos laisvę: istorijos mokytojai, mokiniai, smalsuoliai. Interaktyvus žemėlapis papildytas reikšminga informacija apie vietą ir nuotraukomis. Medžiagą apie Radviliškio rajone esančias atminimo ženklais (kryžiais, paminklais, tipiniais atminimo ženklais ir kt.) pažymėtas ar paskelbtas kultūros vertybėmis partizaninio karo atminties vietas (paveldo objektus) surinko, aprašė, nufotografavo Laura Prascevičiūtė ir Vytautas Simelis.

Aplikacija pateikta ir tarptautinėje ArcGIS duomenų bazėje.

Tiesiogiai su aplikacija galima susipažinti čia.

You may also like...