Pamokos iš svetur apie ugdymą drama

Pamokos iš svetur apie ugdymą drama. Erlendo Bartulio fotografijaVakar į Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultetą atvykusi viešnia iš Turkijos Adnan Menderes universiteto pravedė Ikimokyklinio ugdymo studijų programos studentams ugdymo drama mokymus.        

Ilgalaikiai socialiniai partneriai iš Adnan Menderes universiteto esančio Aydin mieste (Turkija), su kuriais J. Vienožinskio menų fakultetas bendradarbiauja keičiantis Pamokos iš svetur apie ugdymą drama. Erlendo Bartulio fotografijastudentais ir dėstytojais, atvažiuojant praktikai ir paskaitoms jau nuo 2007 metų, atsiuntė dėstytoją dr. Ruken Akar Vural, kuri Ikimokyklinio ugdymo studijų programos I, II kursų studentams pristatė britišką požiūrį į ugdymo drama programą. Šią programą galima panaudoti ikimokyklinio amžiaus vaikų kompetencijų ugdymui.

Angliškai bendraujanti ir betarpiškai komunikuojanti su jaunimu dėstytoja iš Turkijos, aiškindama programos užduotis, greitai subūrė apie save studentes į glaudų ratą. Moderuodama kūrybinį procesą ji nešykštėjo patarimų generuojant idėjas, skatino Pamokos iš svetur apie ugdymą drama. Erlendo Bartulio fotografijastudentų refleksiją ir aktyvumą. Jaunosios pedagogės pakankamai aktyviai dalyvavo praktinėse veiklose. Susiskirsčiusios grupelėmis, kūrė tris dramines sceneles – be žodžių, tik kūno ir veido mimikos kalba vaizduojančias įvairias istorines situacijas.

Studentai ne tik įgavo patirties taikant draminio ugdymo metodiką, suvokiant jos specifiką, bet ir patyrė, kaip smarkiai vaikų ugdymas taip pat priklauso ir nuo aktyvios pedagogo veiklos.

You may also like...