Paaiškėjo konkurso „Idėjos praktiškai 2016“ nugalėtojai

„Idėjos praktiškai"Kauno kolegijoje vykdomas konkursas „Idėjos praktiškai“ šiais metais pasižymėjo idėjų gausa. Gegužės 25 dieną vyko rezultatų pristatymas ir paaiškėjo, kieno įdirbis buvo įvertintas geriausiai.

Pirmąją vietą pelnė Kauno kolegijos medicinos fakulteto inicijuotas projektas „Parkinsono liga sergančių asmenų gyvenimo kokybės gerinimas fiziniu ir psichosocialiniu požiūriu“. Socialiai jautrus ir atsakingas projektas pelnė komisijos dėmesį ne tik dėl kokybiškai paskirstytų lėšų, bet ir dėl žmogiškojo faktoriaus, mat projekto organizatoriai ir vykdytojai projekto tikslinei grupei, žmonėms sergantiems Parkinsono liga, suteikė kur kas daugiau nei priemones jų gyvenimo kokybei gerinti. Projekto metu dalyviai pademonstravo stiprų empatijos jausmą, skyrė daug žmogiškojo dėmesio ir kūrė ryšius su sergančiaisiais.

„Idėjos praktiškai"Antroji vieta atiteko dr. I. Kraujutienės pristatytai idėjai „Dražė saldainių gamybos naujosios technologijos“. Projekto veiklos metu buvo sukurti saldainiai su liofilizuotomis arba ekstruduotomis uogomis ir daržovėmis.

„Idėjos praktiškai"Trečiąją vietą savo sunkiu darbu iškovojo Salantuose vykdytas projektas, į kurį įsijungė daugiau nei 50 studentų. Projekto „Salantų žydų senųjų kapinių komplekso antkapių identifikavimas, registro sudarymas, naudojant GIS technologijas bei sumedėjusių augalų inventorizavimas kapinių teritorijoje“ metu studentai dirbo senosiose žydų kapinėse, kūrė registrą, sužymėjo apie 500 medžių ir taip prisidėjo prie tolimesnių Kretingos savivaldybės planų, tvarkyti kapinių teritoriją.

Kiti pristatyti projektai:

  1. „Vartotojo preferencijos apsiperkant internetu“ (G. Motiejūnė)
  2. „Ledų gamybos naujosios technologijos“ (S. Ambuzaitė)
  3. „Pomidorų – vynuogių vyno technologiniai tyrimai ir produkto sukūrimas (A. Šimonelienė)
  4. „Lietuvos kartografinio paveldo identifikavimas Lvovo bibliotekose ir archyvuose“ (V. Urbanavičius)
  5. „Gaublių paroda viešosios erdvės interjere: pasaulio žemėlapis“ (I. Urbanavičienė ir P. Saulėnas)
  6. „LaMob“ eko dizaino objektai“ (G. Šutienė)

You may also like...