Nuotykių akademijoje – išradimų diena

Nuotykių akademijoje – išradimų dienaKauno kolegijos Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centre nuo birželio 1 dienos startavo jau ne pirmus metus organizuojama vasaros stovykla „Nuotykių akademija“, kuri yra skirta vaikams nuo 7 iki 10 metų. Birželio 9 dieną mažuosius stovyklautojus aplankė Kauno kolegijos, Technologijų ir kraštotvarkos fakulteto Pramoninių technologijų ir dizaino katedros dėstytojai.

Nuotykių akademijoje – išradimų dienaLektoriai Inga Valentinienė, Balys Gudas, Agnė Narvilaitė ir Elvyra Revuckaitė dieną pavadino „Išradimų diena“ – vaikai ne tik pramogavo, bet ir mokėsi. Pramoninių technologijų ir dizaino katedros dėstytojai jaunuosius išradėjus supažindino su interjero objektų dekoratorių, baldų dizainerių darbu ir netgi pačia baldų gamyba. Vaikai turėjo galimybę išbandyti nelengvą šios specialybės kelią, pavadinimu „nuo idėjos iki objekto“. Patys kūrė baldus, braižė jų brėžinėlius, iš klijuotos faneros išpjautų detalių konstravo staliukų bei kėdučių modeliukus, kuriuos vėliau dar ir išdažė įvairiomis spalvomis. O patys Nuotykių akademijoje – išradimų dienamažiausi, kuriems braižyba pasirodė dar sunkiai įveikiama, uoliai ir su malonumu įsijautė į dekoratoriaus rolę – šveitė ažūrinius medinių drugelių sparnelius, ruošė juos dažymui, vėliau spalvino ir puošė auditorijas. Vaikai noriai ir su dideliu susidomėjimu, aktyviai vykdė jiems pavestas užduotis. Kai kurie žadėjo būtinai tapti baldų dizaineriais.

Nuotykių akademijoje – išradimų diena„Išradimų diena“ – tai nauja patirtis ne tik vaikams, bet ir joje dalyvavusiems dėstytojams, kurie stengėsi kuo žaismingiau parodyti, sudominti bei supažindinti jaunuosius kūrėjus su baldų kūrimu, „vaikų“ kalba paaiškinti kas tai yra mastelis, kokiais įrankiais ir iš kokių medžiagų gaminami baldai ir net gi atsakinėjo į vaikų užduotus visai nevaikiškus klausimus apie medienos rūšis ir apie braižybos taisykles.

Tačiau tuo „Nuotykių akademija“ neužsibaigia. Kitas Pramoninių technologijų ir dizaino katedros dėstytojų vizitas vyks  metų birželio 16 dieną. Tuo metu stovykloje dalyvaus nauja vaikų grupė, o dėstytojai bus pasiruošę dalyvius nustebinti naujomis užduotimis.

You may also like...