Nuo Afrikos iki Europos: Kauno kolegijos absolventės Mary Egejuru patirtis Nuo Afrikos iki Europos: Kauno kolegijos absolventės Mary Egejuru patirtis – Diktum Faktum – Kauno Kolegija

Nuo Afrikos iki Europos: Kauno kolegijos absolventės Mary Egejuru patirtis

Kauno kolegijos absolventė Mary Egejuru. Nuotrauka iš asmeninio archyvo


Į Kauno kolegiją studijuoti atvyksta daug įdomių ir skirtingų asmenybių iš įvairių žemynų, šalių. Mary Egejuru yra kilusi iš Nigerijos, nutolusios nuo Lietuvos apie 8000 kilometrų. Tolimi atstumai ir kultūrų skirtumai merginos nebaugina, o atvirkščiai – suteikia stiprybės. Mary mūsų Alma Mater pasirinko Bendrosios praktikos slaugos studijas ir jau džiaugiasi įgytu diplomu. Absolventė dalinasi studijų patirtimi, nuomone apie Europą bei Lietuvą ir dovanoja įdomius faktus apie Afriką.

Papasakok apie savo šalį.

Pavadinimą „Nigerija“ 1890 metais pasiūlė britų žurnalistė Flora Shaw. Ji šią žemę taip pavadino todėl, nes čia teka upė Nigeris. Nigerija savo populiacija yra gausiausiai apgyvendinta Afrikos šalis, užimanti 8 vietą pasaulyje pagal gyventojų tankumo rodiklį. Čia gyvena 160 milijonų žmonių. Nigeriją sudaro 36 valstijos, o Abudža yra jų sostinė. Beje, tai mano gimtasis miestas. Šių dienų Nigeriją namais vadina daugiau nei 250 etninių grupių. Trys didžiausios ir labiausiai dominuojančios etninės grupės yra hausai, jorubai ir igbai. Mažesnės grupės – fulanai, idžavai, kanuriai, ibibijai, tijai ir edo žmonės.Mes kalbame daugiau nei 521 kalba (9 iš jų jau išnykusios). Valstybinė kalba Nigerijoje yra anglų. Praktikuojamos religijos – islamas ir krikščionybė. Nigerijoje svarbią ekonomikos dalį užima naftos pramonė – esame 12 šalis pagal gamybos apimtis. Naftos gamyba sudaro 85 procentus mano šalies vyriausybės pajamų.

Kokios tradicijos Nigerijoje yra svarbiausios, populiariausios?

Dėl genčių gausos Nigerijoje yra praktikuojama daugybė tradicijų. Kiekvienoje gentyje papročiai skiriasi ir yra unikalūs. Įprastos ir populiariausios tradicijos šiandien siejamos su krikščioniškomis šventėmis – Šv. Kalėdomis ir Šv. Velykomis, o taip pat islamo švente Salaho. Visi švenčia Naujuosius metus.

Kuo Nigerija Tau pačiai patinka labiausiai?

Itin didele kultūrų įvairove. Skirtingos gentys mano šalyje gamina savo tenykščius valgius, skiriasi jų aprangos stiliai, šventės, kalbos ir papročiai. Nigerija yra tokia įvairi, kad čia kiekvieną dieną galima patirti kažką įdomaus ir naujo.

Taip pat verta paminėti nuostabų Nigerijos orą. Įsivaizduokite, žmonės viduryje gruodžio menėsio keliauja į paplūdimius apsivilkę maudymosi kostiumėlius, nes dienos saulėtos, karštos.

Kuo didžiuojasi Afrika?

Tai antras pagal dydį žemynas pasaulyje. Afrika yra daugybės šalių ir genčių namai. Nepaisant uždelstos žemyno darnios plėtros, Afrika vilioja seniausioms pasaulyje kultūroms, istoriniais kraštais ir artefaktais. Afrikoje teka ilgiausia pasaulyje upė Nilas, plyti didžiausia pasaulyje dykuma Sachara, kuri yra beveik Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) dydžio, čia šniokščia gražusis Viktorijos krioklys – tai didžiausias Afrikos krentančio vandens darinys. Didžiuojamės aukščiausiu žemyno kalnu Kilimandžaru, didžiausia didžiausia Afrikos sala Madagaskaru (tai ketvirta pagal dydį sala pasaulyje). Taigi, kai planuosite atostogas, pamąstykite apie kelionę į Afriką, ir, žinoma, Nigeriją!!!

Ar skiriasi jauni žmonės Afrikoje ir Europoje? Jei taip, tai kuo?

Kaip jaunas žmogus iš Afrikos, gyvenantis Europoje, galiu pasakyti, kad mes, visi žemynai, einame tuo pačiu kelius, kuris veda į Vakarų kultūros priėmimą. Dėl šios priežasties jaunų žmonių, gyvenančių Afrikoje ir Europoje, skirtumas yra labai minimalus.

Kauno kolegijos absolventė Mary Egejuru. Kauno kolegijos archyvo nuotraukaKoks Tavo pačios charakteris, pomėgiai?

Esu įvairiapusė, judri asmenybė. Mėgstu keliones, esu aplankiusi daugiau nei 15 Europos ir Afrikos šalių, taip pat JAV. Man patinka klausytis muzikos ir žiūrėti siaubo filmus. Labai mėgstu žiemos vakarais jaukiai įsitaisyti šitame namų kampelyje su geru romanu rankose ir puodeliu arbatos. Vertinu sportą. Mano mėgstamiausias sporto užsiėmimas yra bėgimas, žinoma, bėgant būtini ausinukai, iš kurių sklinda mėgstama muzika.

Kokia Tavo nuomonė apie Europą?

Europa yra nuostabus žemynas, kupinas gyvybingumo, kultūros ir naujų patirčių.

Kodėl pasirinkai studijas Lietuvoje?

Ieškojau kokybiškų studijų. Nigerija yra besivystanti šalis, todėl kaip ir daugelis kitų Afrikos šalių dar turi nueiti ilgą kelią kokybiškesnio švietimo link. Tačiau mes, afrikiečiai, galime gerąją patirtį parsivežti namo iš kitų šalių: juk kiekvienas mūsų nori geriausio sau ir tiems, kuriuos myli. Bet prieš tai reikia išeiti iš savo komforto zonos.

Lietuva yra viena tų Europos šalių, kurioje ekonominė sistema sparčiai auga, finansiniu atžvilgiu jūsų valstybėje gyventi palanku. Jūsų šalies švietimo sistema gera, Lietuvoje gyventi saugu, ramu ir čia labai gražu. Studijos Lietuvoje buvo labai teigiama patirtis ir aš nesigailiu dėl savo sprendimo.

Kas tave atvedė būtent į Kauno kolegiją?

Bendrosios praktikos slaugos studijos!

Kauno kolegijos absolventė Mary Egejuru (dešinėje). Kauno kolegijos archyvo nuotraukaPapasakok daugiau apie studijas. Kas Tau labiausiai patiko?

Studijos Kauno kolegijoje buvo įdomi, iššūkių reikalaujanti patirtis, šias gyvenimo akimirkas prisimenu su meile. Žinau, kad nekeičiau studijų patirties Lietuvoje į nieką. Studijavau integruotoje grupėje, tad mano gebėjimas komunikuoti ir prisitaikyti prie žmonių, kurių kultūros šaknys skiriasi nuo mano, tapo daug gilesnis. Taip pat daug labiau gebu toleruoti skirtingus požiūrius.

Studijavai ir Suomijoje. Pasidalink patirtimi.

Aukštojo mokslo sistema Suomijoje yra puiki. Tapusi Suomijos Vaasa universiteto dalimi, patvirtinau savo žinojimą, jog ši Skandinavijos valstybė yra labai koordinuota, pasižyminti itin gerai išvystyta infrastruktūra, aukštu bendro pragyvenimo lygiu. Suomiai, nors konservatyvūs kaip ir lietuviai, yra labai paslaugūs ir draugiški. Tik jiems reikia šiek tiek apsiprasti, kad būtų jauku bendrauti su užsieniečiu. Šaunu, kad Kauno kolegija bendradarbiauja su Suomijos universitetais.

Beje, man patiko šios šalies nacionalinis maistas ir saldumynai. Ir, žinoma, patiko Laplandija – Kalėdų Senelio namai.

Kokiose kitose šalyse esi apsilankiusi? Kuri patiko labiausiai?

Kalbant apie Europą, viešėjau Vokietijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Danijoje, Latvijoje, Estijoje, Suomijoje, Lenkijoje ir Baltarusijoje. Kalbant apie Afriką, lankiausi po Egipte ir Etiopijoje. Minėjau, jog buvau išvykusi ir į JAV. Šioje šalyje man patiko labiausiai, nes nebuvo kalbos kliūčių, lengvai integravausi į įvairias bendruomenes ir jaučiausi kaip namuose.

Kokie Tavo ateities planai?

Surengti žygį per visą Europą ir apkeliauti Ameriką. Ir, žinoma, dirbti pagal specialybę bei gyventi ilgai ir laimingai.

Ačiū už pokalbį, sėkmės!

Kauno kolegijos absolventė Mary Egejuru. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Jums taip pat patiks...