Netradicinės paskaitos: aklųjų muziejus ir išskirtinis tyrimas

Verslo fakulteto Vadybos ir teisės katedros studentams buvo suorganizuotos net dvi interaktyvios ir netradicinės Viešojo kalbėjimo dalyko paskaitos (dėst. Danguolė Kraskauskienė). Vienos iš jų metu studentai leidosi į Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios rūsius, kuriuose esama aklųjų instaliacijos, o kitos – atliko tyrimą, kurio įdomiais, netikėtais ir ne visada maloniais rezultatais pasidalijo su „Diktum faktum“ skaitytojais.

Pirmosios išvykos metu dėstytoja D. Kraskauskienė pakvietė studentus stebėti savo būseną ir jausmus, kurie apima ir kinta esant nežinomoje aplinkoje ir aklinoje tamsoje, bei pasikliauti savo lytėjimo pojūčiais. Viešojo kalbėjimo kurso metu studentai sužinojo apie nerimo valdymo technikas, kurias tądien galėjo išbandyti praktikoje.

„Aklųjų muziejuje supratau, kaip jaučiasi aklas žmogus. Ši netradicinė paskaita išties buvo įdomi ir įsimintina. Iš pradžių mane apėmė baimė ir maniau, kad nesugebėsiu įeiti į tamsą, o vėliau tapo įdomu ir smalsu. Kai išėjome, pajutau didžiulį palengvėjimą“, – pasakojo E. Amanaitytė. Kolegei antrino ir kita studentė: „Ši netradicinė paskaita atnešė ne tik naujų įspūdžių, bet privertė stoti į akistatą su tamsos baime. Šis iššūkis sužadino begalinį smalsumą, privertė jausti bendrystės jausmą su kartu ėjusiomis merginomis. Man tai buvo gana didelis nuotykis, kurį su mielu noru pakartočiau dar ir dar kartą“, – netikėta patirtimi džiaugėsi G. Kerbelytė.

Antrosios išvykstamosios paskaitos metu dėstytoja studentams davė užduotį: paklausti dešimties žmonių, atsitiktinai sutiktų gatvėje, kas jiems labiau patinka: duoti ar gauti? Tų, kurie atsakė „duoti“, buvo paprašyta ką nors įteikti studentams, o tiems, kurie teigė labiau mėgstantys gauti, studentai davė 10 centų ir palinkėjo geros dienos. „Buvo įdomu aptarti užduotį su kitais studentais. Pastebėjome, kad jauni žmonės buvo labiau linkę atsakinėti į klausimus ir pasižymėjo išradingumu. Paprašę ką nors mums duoti, sulaukėme mandarinų, sausainių ir net cigarečių, o štai kiti sugalvojo originalių sveikinimų, dalijo apkabinimus. Sulaukėme ne vien teigiamų ir smagių reakcijų – buvo ir nemalonių“, – interaktyvią paskaitą prisimena studentė Jūratė Kazlauskaitė. Išvykstamųjų paskaitų naudą dauguma studentų įvertino dešimtuku.

You may also like...