Naujovė Lietuvoje – rūšiuoti padedanti programėlė „Žaliasis taškas“

Naujovė Lietuvoje – rūšiuoti padedanti programėlė „Žaliasis taškas“Didžiausia Lietuvoje pakuočių atliekų tvarkymo organizacija VšĮ „Žaliasis taškas“ vartotojams pristatė naują mobiliąją aplikaciją, kurios dėka atliekų rūšiavimas taps dar paprastesniu ir patogesniu.

Naudojant programėlę „Žaliasis taškas“ galima sužinoti, kur stovi artimiausiai esantys atliekų rūšiavimo konteineriai, bei po ranka turėti visą naudingą informaciją apie rūšiavimą. Šiuo metu galima matyti Vilniaus miesto taškus, bet greitu laiku atsiras ir kiti miestai. Operacinių sistemų Android ir iOS vartotojai programėlę jau gali nemokamai atsisiųsti iš „Google Play“ ir „App Store“ parduotuvių.

Atliktos apklausos rodo, kad namie visada rūšiuoja apie 39 proc. Lietuvos gyventojų. Organizacija „Žaliasis taškas“ teigia, kad naujoji programėlė pastūmės rūšiuoti tuos, kurie nežino, kur stovi artimiausi atliekų rūšiavimo konteineriai. Atsidarę programėlę, žemėlapyje jie galės matyti savo buvimo vietą ir aplink esančių plastikui, popieriui bei stiklui skirtų atliekų konteinerių koordinates.

Taip pat pastebėta, kad gyventojams trūksta informacijos apie atliekų rūšiavimą, tačiau net 61 proc. vartotojų tokios informacijos niekada neieškojo. Tikimasi, jog čia turėtų pagelbėti patogi ir bet kuriuo metu pasiekiama priemonė, kurioje sutalpinta visa kasdien reikalinga informacija.

Programėlė „Žaliasis taškas“ vartotojams bus naudinga ne vien kaip žemėlapis, tačiau ir kaip teisingo rūšiavimo gidas. Joje greitu ir patogiu būdu galima pasitikslinti, į kurį konteinerį išmesti skirtingas atliekas, rasti naudingų patarimų, kaip teisingai rūšiuoti, bei sužinoti įdomių faktų apie atliekas, jų rūšiavimą ir perdirbimą.

Parengta pagal VšĮ „Žaliasis taškas“ informaciją.

You may also like...