Naujos tarptautinės galimybės: bendradarbiavimas su Balkanų regionu

Jolanta Valiaugienė pasirašo bendradarbiavimo sutartį su Singidunum universiteto rektoriumi Dr. Mladen VeinovičDar šiais mokslo metais Kauno kolegijos dėstytojams atsiranda galimybė skaityti paskaitas Serbijoje arba pasikviesti specialistų iš šios šalies. Tokią naujieną lapkričio 5 dieną tiesiai iš užsienio praneša Kauno kolegijos Tarptautinių ryšių skyrius. Kauno kolegija yra viena iš penkių Lietuvos  aukštųjų mokyklų, jau gavusių finansavimą dėstytojų mainams su Serbijos universitetais.

Šią savaitę vyksta Baltijos, Šiaurės ir Vakarų Balkanų šalių aukštųjų mokyklų kontaktiniai seminarai Belgrade (Serbija) ir  Priščinoje (Kosovas), kuriuose Kauno kolegiją atstovauja skyriaus vedėja Jolanta Valiaugienė. Kontaktinių renginių tikslas – užmegzti ryšius ir pradėti bendradarbiavimą pagal ERASMUS+ programą  su Balkanų šalių aukštosiomis mokyklomis.

Lapkričio 4 dieną Kauno kolegijos ir Singidunum universiteto bendradarbiavimas buvo patvirtintas juridiškai – tarpinstitucinio bendradarbiavimo sutartį pasirašė Univeristeto rektorius Dr. Mladen Veinovič. Sutartimi nutariama sudaryti sąlygas studentų ir dėstytojų mainams, kurie vyktų verslo vadybos, turizmo ir viešbučių vadybos, medijų technologijų, sporto vadybos ir informacinių technologijų studijų ribose.

Kaip pasakoja J. Valiaugienė, Lietuvos aukštosios mokyklos sulaukė ypatingo dėmesio. Kauno kolegijos atstovė davė interviu Serbijos nacionalinei televizijai, kurio metu  išreiškė sėkmingo bendradarbiavimo ateityje lūkesčius.

Ketvirtadienį J.Valiaugienė dalyvauja seminare Priščinoje. Kosovo švietimo ir mokslo ministras kitą savaitę lankysis Lietuvoje, kur aptars konkretaus bendradarbiavimo galimybes susitikim esu Švietimo ir mokslo ministerijos atstovais.

You may also like...