Nauji Justino Vienožinskio menų fakulteto bendradarbiavimo ryšiai su suomiais

Nauji Justino Vienožinskio menų fakulteto bendradarbiavimo ryšiai su suomiaisPirmadienį Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultetas susilaukė svečių iš Suomijos ir Rusijos. Tai atsakomasis vizitas, kuris buvo inspiruotas sėkmingos mūsų mokslo įstaigos prezentacijos Suomijoje.

Rugsėjo mėnesį J.Vienožinskio menų fakulteto Fotografijos katedros vedėjui Petrui Saulėnui ir dėstytojui Doviliui Paliukui nuvykus į Suomiją, Saimaa universitete (Saimaa University of Applied Sciences) buvo pristatyta Fotografijos katedros veikla. Susilaukus didelio susidomėjimo, svečiai atvyko susipažinti su menų fakultetu ir Fotografijos katedra.

Lektorės Paivi Eronen iš Suomijos paskaitos akimirka. Vilijos Žigaitės fotografijaSu suome dėstytoja Paivi Eronen kartu atvyko studentė Heidi Kirjavainen ir dvi pagal Erasmus mobilumo programą Suomijoje šiuo metu studijuojančios rusės Anna Belousova ir Kristina Maksim, kurios tikisi atvažiuoti studijuoti čia, į Kauną. Rusės studentės Sankt Peterburge studijuoja valstybinėje tapybos, skulptūros ir architektūros Repino vardo akademijoje. Ten jos šeštus metus studijuoja grafiką, tačiau pakviestos nuvyko į Saimaa Universitetą ir trečią mėnesį įsijungė į fotografijos disciplinos studijas.

Paklausta, kaip vertina suomių ir rusų mokslo įstaigas, A. Belousova išskyrė Repino akademinio instituto siekį mokyti realistiško meno, o suomių universitetas studentams suteikia daugiau saviraiškos laisvės ir akcentuoja šiuolaikinį meną. J. Vienožinskio menų fakulteto Fotografijos katedra rusėms studentėms paliko draugiško ir šilto kolektyvo bei dėmesingo dėstytojų požiūrio į studentus įspūdį. Merginos net spėjo padaryti kelias fotografijas pinhole technika.

Paivi Eronen paskaitaPopiet vyko suomės fotomenininkės, dėstytojos P. Eronen paskaita studentams, besidomintiems fotografija ar ketinantiems studijuoti pagal Erasmus programą svetur. Vykti į Suomiją studijuoti pagal šią mobilumo programą kitą semestrą jau pasirinko trys antrojo kurso Fotografijos katedros studentės. Pristatydamas viešnią, Fotografijos katedros vedėjas Petras Saulėnas tarė: „Mąstome panašiai, dirbame panašiai, todėl abipusis siekis kelti mokslo įstaigų lygį pavirto sėkmingu bendradarbiavimu“.

P. Eronen jau dvidešimt metų dirba dėstytoja Saimaa universitete, kuriame studijuoja daugiau kaip trys tūkstančiai studentų iš įvairių šalių. Ji taip pat aktyviai kuria, rengia parodas ir leidžia knygas.

Paskaitos pradžioje lektorė pristatė savo šalį. Viešnia papasakojo apie Saimaa universiteto studijų programų struktūrą, dailės studijų specializacijas, mokymosi erdves. Pasakodama smulkiau apie fotografijos studijas, P. Eronen pristatė fotolaboratorijas, studentų užduotis ir baigiamuosius darbus akcentuodama meninės idėjos svarbos ir darbų kokybės reikalavimus. Pabrėžė studentų paskatinimą naudoti kitų meno šakų įgūdžius fotografijoje.

Lektorės Paivi Eronen iš Suomijos paskaitos akimirka. Vilijos Žigaitės fotografijaPaskaitos pabaigoje P. Eronen pristatė naujausią savo leidinį, fotografijų knygą „The Bathers“, apie tradicines suomių maudynes. Jos sukurtos fotografijos saunose, karštuose kurortų šaltiniuose, ežerų ar upių eketėse kalba apie vandens svarbą žmogaus kūno priežiūrai ir išgijimui. Gausiai iliustruota fotografijomis knyga pasakoja apie kultūrinę suomių saunos istoriją, išaukštinant pirties garą ir relaksuojančias purvo vonias.

Atvykę susipažinti su Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakulteto studijomis svečiai įsitikino, kaip patys teigė, jog Fotografijos katedra atitinka aukšto lygio reikalavimus, dėstymas pažangus ir reiklus, užduotys taip pat atitinka šiuolaikinio meno lygį.

You may also like...