Naująjį studijų centrą kūrė ir studentai

Naująjį studijų centrą kūrė ir studentaiJau nuo mokyklos laikų svajojusios rinktis meno studijas ir savo ateitį siejančios su kūryba dar visai šviežios Kauno kolegijos absolventės Aira Balkūnaitė ir Rusnė Pavolytė savo idėjas ir rankas pridėjo prie naujojo neseniai duris atvėrusio modernaus studijų centro, esančio Pramonės prospekte. Idėjos gimė  atliekant praktiką ir baigiamuosius darbus.

Studentas – studentui

Kauno kolegijos studijų centras (Pramonės pr. 22A, Kaunas)Dizaino studijas 2014 metų pavasarį Kauno kolegijoje baigusios ir interjero objektų kūrimo meno žinių įgijusios merginos džiaugėsi galimybe savo užmanymus įkūnyti naujo pastato erdvėse. Šis pastatas skirtas studentams, tad drąsiai galima teigti, jog jaunų kūrėjų, dar pulsuojančių studentiško gyvenimo ritmu, indėlį galima pakrikštyti „Studentas – studentui“ vardu.

Kauno kolegijos studijų centre„Praktikos metu gavome užduotį – pateikti interjero dizaino idėjas, rekomenduotinas naujai pastatytam studijų centrui. Vėliau sužinojau, kad mano ir mano kolegės darbai patiko pastato architektui Ryčiui Vieštautui ir komandai, sutelktai atlikti interjero kūrimo darbus.“ – prisimena Rusnė. Jos mintį toliau tęsia Aira: „Dėstytoja Inga Valentinienė, viena pastato interjero projektavimo komandos narių, mus abi pakvietė prisijungti ir padirbėti kartu. Žinoma, labai apsidžiaugėme tokiu pasiūlymu!“. Taigi, pastate apsigyveno dalis studenčių jau praktikos metu pradėtų generuoti minčių.

Anot Kauno kolegijos absolvenčių, idėjos transformavosi ir nutolo nuo pradinių minčių, bet tai ir yra svarbiausia – komanda generuoja mintis, jas sudeda į vieną idėjų skrynią ir kuria bendrą produktą, kuriame įsikūnija dalis kiekvieno kūrėjo patirties, emocijų ir linkėjimų ateities kartoms.

Kokius dizaino sprendimus atliko absolventės?

Kauno kolegijos studijų centre„Kartu su komanda kūrėme ir tobulinome ne vieną interjero dizaino elementą: evakuacijos planus, patalpų ir baldų ženklinimą, informacinius ekranus, stiklo pertvaras, grindis, laiptines, kolonas“, – pasakojo Aira. „Mūsų darbas buvo ne tik suprojektuoti interjero elementus, tačiau taip pat konsultuotis, bendradarbiauti su įvairiomis įmonėmis, padėti prižiūrėti, kad darbas vyktų sklandžiai ir kokybiškai“, – papildo Rusnė.

Ne tik modernaus statinio interjero, bet ir eksterjero darbai neapsiėjo be merginų pagalbos. Prie studijų centro jau nuo gatvės galime pastebėti Kauno kolegijos akademinio miestelio planą. Tai Airos ir Rusnės kurtas pilonas.

Komandos darbas paremtas šiuolaikiškumu

Kauno kolegijos studijų centre„Įdomu ir nauja buvo bendrauti su įvairių sričių specialistais ir matyti kaip visa tai, ką sukūrėme kompiuteryje, persikelia į realias erdves“, – dalinasi patirtimis Aira. „Bendraudama su komandos statinį kūrusiais nariais, įvairiomis įmonėmis supratau, kad visada reikia kovoti už savo nuomonę, būtina aiškiai ir suprantamai pateikti savo idėjas“, – akcentuoja Rusnė.

Anot Kauno kolegijos absolvenčių, dizainerio darbas reikalauja ne tik kūrybiškumo, bet ir labai daug kruopštumo, atsakingumo. „Ne veltui sakoma: devynis kartus matuok, o dešimtą kirpk. Kol dar mokiausi ir dirbau prie kompiuterio, net nenumaniau, kiek reikia turėti savyje užsispyrimo ir kantrybės.“ – juokiasi Rusnė.

Kauno kolegijos studijų centreAbi kūrėjos vieningai sutaria, kad dizaineris, dirbdamas komandoje, turi būti kūrybingas, ambicingas, atsakingas, drąsus ir nebijantis reikšti savo nuomonės, taip pat išmanyti psichologiją, kad galėtų drąsiai ginti savo idėjas, sprendimus.

Merginos džiaugiasi, jo šį Kauno kolegijos studijų centrą projektavęs architektas skatino ir mokė jas mąstyti nestandartiškai, kurti ir siūlyti tokius dizaino sprendimus, kurie būtų modernūs ir praktiški, tikslingai pritaikomi. O tai atitinka ir pačios mūsų aukštosios mokyklos šūkį – „Šiuolaikiškos ir praktiškos studijos“.

Apie studijų centrą

Kauno kolegijos studijų centreKauno kolegijos studijų centras, kuriame visos erdvės, užimančios per 4000 kv. metrų, yra skirtos studentams. Akademinis pastatas stikliniu tiltu susieja Pramonės prospekte jau esančius du Kauno kolegijos fakultetus, o bendrasis viso šio komplekso plotas siekia 27.5 tūkstančio kv. metrų.

Daugiau kaip 11 milijonų kainavusiame naujame studijų centre veikia nauja skaitykla, lingvistikos kabinetas, skirtas užsienio kalbų mokymui. Studentai įvairiose jiems atvirose auditorijose gali naudotis modernia įranga, skirta individualiam ir komandiniam mokymuisi. Pastate net du aukštus ir keturių užima bibliotekos skaitykla, kuria gali naudotis ir miestiečiai – čia galima rasti net 160 tūkstančių leidinių egzempliorių, susijusių įvairiomis mokslo sritimis.

Kauno kolegijos studijų centras (Pramonės pr. 22A, Kaunas)„Pagaliau mūsų studentija mokysis tokioje aplinkoje, kurioje atsiveria plačios galimybės naudoti šiuolaikiškas technologijas ir metodus. Malonu, kad ne tik Kauno kolegija, bet kartu ir visas miestas išgyvena pozityvius pokyčius – aplinka modernėja, šiuolaikiškėja, kinta urbanistinis Kauno kraštovaizdis“, – teigia Kauno kolegijos direktoriaus pavaduotojas plėtrai ir infrastruktūrai Paulius Baltrušaitis, pabrėždamas, kad atsinaujinimas ypač aktualus ne Kauno centre esantiems mikrorajonams.

You may also like...