Naudingas patarimas: kokias gėles rekomenduotina auginti studentui bendrabučio kambaryje?

Naudingas patarimas: kokias gėles rekomenduotina auginti studentui ?„Kokios rūšies kambarinę gėlę geriausiai auginti studentui bendrabutyje, t. y. „barako sąlygomis?“ – klausiame Kauno kolegijos Technologijų ir kraštotvarkos fakulteto dėstytojos Danos Žemaitaitienės. Štai ką pataria dėstytoja:

1. Kuo daugiau šviesos. Kiekvienas turime pasirinkti kambarinį augalą tik sau ir savo erdvei pagal jo dekoratyvines savybes ir įvertinę tos vietos, kur jis augs, bioekologinius veiksnius, ypač šviesos kiekį. Daugiau šviesos reikia sukulentams (kaktusams ir storalapiams), spalvomis išmargintais lapais ar žydintiems augalams.

2. Erdvės dydis. Bendrabučio kambaryje rekomenduotina auginti nedidelius, neužgožiančius ir taip mažos erdvės augalus. Žaliuosius kambariokus galima integruoti vertikaliose plokštumose – kabinti ant sienų, nuleisti nuo lubų ir pan.

3. Vazonų dizainas. Augalų vazonai taip pat gali tapti jūsų kambario akcentu. Pavyzdžiui, galima panaudoti stiklinius indus aukštesniais kraštais, sudaryti „gyvus paveikslus“ ant sienų, auginti augalus samanų rutuliuose (kokedama būdas). Šie auginimo būdai pritrauks aplinkinių dėmesį, suteiks būstui išskirtinumo.

4. Meilė augalui. Su augalu reikia bendrauti kaip su draugu! Svarbu laiku pajusti jam kylančius nepatogumus: palaistyti, nuolat pasukti, kad gėlė nepakryptų vien tik į šviesos šaltinio pusę, jei reikia, perstatyti į kitą vietą, persodinti.

Įgūdžiai susiformuoja bedirbant. KKSA prezidentė Kristina jau išbando rekomendacijas. Sėkmės!

You may also like...