Naudingas patarimas: kaip kuo ilgiau išlaikyti bulves?

https://pixabay.com fotografijaKeptas bulves ar tarkuotų bulvių kugelį galima įvardinti studentiškais patiekalais. Įdomu, kur jie sandėliuoja tėvų įduotas gėrybes atsivežę į bendrabučio kambarį ar nuomojamą butą? Kaip išlaikyti bulves, kad jos nesudygtų, nesuvystų ir išlaikytų maistines vertybes kuo ilgiau kambario sąlygomis, pataria Technologijų ir kraštotvarkos fakulteto dėstytojas Donatas Klimavičius.

Norint ilgiau bulves išlaikyti patalpose verta žinoti, kad bulvės geriausiai laikosi tėvų rūsiuose, kur oro aplinkos drėgmė apie 85 proc. o temperatūra neviršija +6 C šilumos. Studentams, kurie mėgsta bulves ir jų atsiveža iš namų visą maišą vienu metu, patarčiau:

1. Ieškokite tamsaus ir vėsaus sandėliuko bendrabučio rūsyje, jei jo neradote, skubėkite bulvėmis dalintis su draugais, nes tokio didelio kiekio ilgai neišlaikysite. Bulvės garantuos ilgą draugystę ir gerus santykius, tuo pačiu ir nespės suvysti.

2. Jei bulves vežate iš namų, atidžiai jas perrinkite, neimkite žemėtų, drėgnų, ligotų, sužalotų ar pradėjusių gesti gumbų, bent viena įgedusi bulvė krepšyje gali Jus visai savaitei palikti alkanus.

3. Bulves vežkite ir saugokite nedidelėse pakuotėse, į jas galite įmesti krieno ar česnako, šie fitoncidiniai augalai apsaugos gumbus nuo gedimų.

4. Jei pakuotė iš polietileno – gumbai mažiau išgarins drėgmės, jei pradursite skylutes drėgmės pertekliui pasišalinti.

5. Bulves reikia laikykite tamsoje.

6. Bet kokiu atveju didesnio bulvių kiekio bendrabutyje neišsaugosite, todėl rekomenduoju dažniau lankyti kaimą. Kiekvienas toks apsilankymas pradžiugins tėvus ar giminaičius o Jums suteiks galimybes skanauti šviežias ir saugias sveikatai bulves.

Gero apetito!

You may also like...