Naudingas patarimas: ką daryti, kad spausdinant „neištampytų“ rašto darbo?

Naudingas patarimas: ką daryti, kad spausdinant „neištampytų“ rašto darbo?Mokslo metai įsibėgėjo, o studentams tenka parengti ne vieną rašto projektą. Ką daryti, kad spausdinant „neištampytų“ rašto darbo, kai darbas rašomas vienu kompiuteriu, o spausdinamas iš kito? Patarimais dalinasi Technologijų ir kraštotvarkos fakulteto dėstytojas Dominykas Baltrušaitis.

1. Rinkis PDF formatą. Bene geriausias pasirinkimas norint spausdinti darbą iš kito kompiuterio – išsaugoti jį ne .doc ar .docx formatu, o .pdf. PDF dokumente darbas visuose kompiuteriuose atrodys vienodai, eilutės „neperšoks“ į kitą puslapį ir t. t. Žinoma, pasilikite .doc ar .docx formato versijas, nes galbūt darbą dar reikės taisyti, o gal ateityje iš jo naudosite informaciją kitiems darbams.

2. Patikrink spausdintuvo parametrus. Prieš spausdindami atkreipkite dėmesį į tam tikrus techninius spausdintuvo duomenis. Jei tai tradicinis rašto darbas, spausdintuvas turi būti sukonfigūruotas spausdinti A4 formatu, neturi būti pažymėtas koks nors dydžio pakeitimas, pavyzdžiui, „Fit / Scale to page“, nes kitu atveju paraštės gali būti per didelės.

3. Atlik bandomąjį spausdinimą. Rekomenduojama iš karto nespausdinti viso darbo, o pabandyti atspausdinti tik vieną pasirinktą puslapį, kuris yra užpildytas tekstu ir / arba iliustracijomis, po to – pamatuoti atspausdinto puslapio paraštes. Jei rezultatas tenkina – spausdinkite visą darbą, jei ne – teks keisti spausdinimo nustatymus, o išskirtiniais atvejais – rinktis kitą spausdinimo vietą.

Elementaru, bet kartais užtrunka, kol spausdintuvą suvaldome. Sėkmės ir kantrybės rengiant rašto darbus!

You may also like...