Naudingas patarimas: iš kokio kavos puodelio skaniausia gerti kavą?

Naudingas patarimas: Iš kokio kavos puodelio skaniausia gerti kavą?Dažnas mūsų kiekvieną rytą ar susitikimą su draugais pradeda kavos puodeliu. Galime pasakyti ir kokią kavą mėgstame. Tačiau ar susimąstome, kokiame puodelyje šis gėrimas gali tapti dar skanesnis ir kokybiškesnis? Apie kavos puodelio pasirinkimą pataria Kauno kolegijos Technologijų ir kraštotvarkos fakulteto dėstytoja Gitana Gruodė.

Išsirink pats. Geriausia, kai puodelį kavai žmogus išsirenka pats. Nors kad ir kaip džiaugiamės artimųjų bei draugų dovanomis, tačiau ne dovanotas, o asmeniškai paties išsirinktas puodelis bus pats mieliausias. Kodėl? Nes tik paėmęs į rankas puodelį gali pajusti jo formą, taip pat svarbu ir spalva, raštas, sienelės plotis, briaunos linkis, auselė.

Tegyvuoja porcelianas. Kalbant apie medžiagą, rekomenduoju rinktis niekuomet nesenstančią klasiką – porcelianą. Studentas gali pasakyti, kad porcelianiniai puodeliai ne jo kišenei. Tačiau nebūtina pirkti visą komplektą – pradėkite nuo asmeninio puodelio! O be to pažvelkite į savo tėvų ar senelių indaujas. Ten nemokamai galite rasti sau mielų porceliano formų, sušildančių kiekvieną jūsų rytą.

„V“ forma. Kavos gėrimo specialistai rekomenduoja rinktis „V“ formos puodelį tiesiomis sienelėmis. Tik nesirinkite naktipuodžio formos! Puodelio sienelių aukštis, tūris – jūsų individualūs poreikiai. Puodelio tūrio orientyras – 10 gramų kavos reikia 200 ml vandens.

Lėkštelė po puodeliu. Istorinė etiketo praeitis pasakoja, kad lėkštelė reikalinga tam, jog stovint ar sėdint prie kavos stalelio tiesiog būtų jaučiamasi patogiau, taip pat kad būtų galima ir atsitraukti nuo stalelio. Tuomet vienoje rankoje laikome lėkštelę, kitoje, kai skanaujame kavą, – puodelį. O kai, pavyzdžiui, kalbamės ir norime, jog viena ranka būtų laisva, lėkštelė atlieka padėkliuko funkciją.

Šaukštelis. Šis įrankis turi atitikti puodelio dydį. Jo kotelis turi būti ne per ilgas, bet ir ne per trumpas, kad nesumerktumėme pirštų į kavą.

Geros nuotaikos su skania kava ir mylimu puodeliu!

You may also like...