Naudingas patarimas: idėjos, kaip pigiai, greitai ir efektingai dekoruoti kambario sienas

https://pixabay.com fotografijaGyveni studentų bendrabučio ar nuomojamo buto kambaryje, kurio sienų spalva ar dekoracijos tau žavesio nekelia? Gauk leidimą atlikti pokyčius ir paleisk savo vaizduotės džiną. Kauno kolegijos technologijų ir kraštotvarkos fakulteto lektorė dr. Inga Valentinienė pristato 5 būdus, kaip greitai, efektingai ir, svarbiausia, daug neinvestuojant nei laiko, nei pinigų galima dekoruoti sienas:

1 būdas – paveikslų kopijavimas. Tai dekoravimo būdas mėgstantiems grafiką, tačiau visiškai nemokantiems piešti!Tereikia ant įprastinio biuro popieriaus spausdintuvu atsispausdinti pasirinktą piešinį. Tinkamas bet koks popieriaus formatas. Atsižvelgiant į formatą galima suskaidyti piešinį į atskirus segmentus. Tuomet atsispausdinus juos reikėtų klijais suklijuoti į vieną, nors ir labai didelį spaudinį. Geroji piešinio pusė glaudžiama prie sienos. Ypač tinkami vienspalviai tapetai, tačiau gali būti ir netepli dažyta siena ar net baldinė plokštė. Prispausto piešinio blogoji pusė drėkinama vatos gumulėliu ar kosmetiniu diskeliu, smarkiai suvilgytu acetonu (tinkamas ir nagų lako valiklis). Švelniai braukiama tol, kol piešinys atsispaus ant norimo paviršiaus. Jei tokiu būdu nukopijuotam piešiniui truks ryškumo, galima jį paryškinti apvedžiojant juodu ar kitos norimos spalvos ir storio permanentiniu markeriu, o dėl ilgaamžiškumo, užpurkšti laku. Naudojant šią techniką galima dekoruoti ne tik sienas, bet ir baldus ar kurti pakabinamus paveikslus.

2 būdas – dovanų popieriaus panaudojimas. Dažnam gaila išmesti gražų, tačiau jau kartą panaudotą dovanoms ar gėlėms pakuoti skirtą popierių. Dažnas turi sukaupęs tokio popieriaus atraižų kolekciją. Tai puikiai tinkanti medžiaga kurti naujas sienų dekoracijas, kurios pagal sezoną ar artėjančių švenčių koncepciją gali būti nuolat atnaujinamos!Dekoracijų pagrindui ypač tinkamos saldainių ir netgi picų dėžės. Dėžučių paviršių reikia sutepti lipalu, o jeigu jų turima daug, pigiau sutepti tapetams skirtais klijais (juos galima nusipirkti mažais kiekiais statybinių prekių parduotuvėse). Turimą dovanų popierių klijuoti galima išlyginant paviršių arba kaip tik, iš klijais permirkusio popieriaus pirštais formuoti tvarkingai arba chaotiškai išdėstytas raukšles. Vienai dėžutei galima panaudoti kelias popieriaus atraižas, sukuriant spalvingas kompozicijas. Išdžiuvusių dekoracijų tvirtinimui prie sienos geriausiai tinkama dvipusė lipni juosta.

3 būdas – lipnių lapelių panaudojimas. Šiam sienų dekoravimo būdui tinkami skirtingų dydžių bei spalvų lipnūs kanceliariniai lapeliai, skirti užrašams. Naudojant lipnius lapelius kuriamos dinamiškos dekoracijos, kurių kompozicijos gali būti keičiamos kone kasdien. Vieną šalia kito klijuojant skirtingų spalvų lapelius, formuojamos spalvinių niuansų arba kontrastų „kilimai“. Ieškant lapelių komponavimo pavyzdžių, galima pasidomėti puantilizmo menu, kai tapoma mažais taškeliais ar potėpiais, kurie susijungia į vieną, nedalomą visumą. O naudojant tik vienos spalvos lapelius, galima išgauti įvairių formų „dėmes“ (žemėlapio, gyvūno, geometrinių figūrų ir kt.). Tai ne tik dekoratyvūs, bet ir praktiški kūriniai, kuriuos patyrinėjus atrandama įdomi informacija – galbūt mokslo žinios, galbūt kūryba, galbūt svarbi transliuojama žinutė…

4 būdas – nėrinių panaudojimas. Tai paviršių dekoravimo būdas, skirtas etno dizaino mėgėjams. Dekoravimo būdas itin paprastas! Dekoravimo lekalai – vašeliu nertos servetėlės, staltiesės, skaros ar kiti, kažkada seniai žmogų ar interjerą puošę, bet jau nebemadingi nėriniuoti rankdarbiai. Svarbiausia ant norimo dekoruoti paviršiaus stabiliai pritvirtinti lekalą – nėrinį. Įvertinus situaciją, parenkamas dažymo būdas – jei nėrinys standžiai prigludęs prie paviršiaus, galima purkšti aerozoliniais dažais. Jei nėrinys itin lengvas ir plonas, geriausiai tiks bet kokio tipo dažai, dažomi voleliu. Jei nėrinio standžiai pritvirtinti nepavyksta, kokybiškai nudažyti pavyks atsargiais judesiais dažus spaudžiant kempinėle. Jei turimas rankdarbis – brangus prisiminimas ir gadinti dažais gaila, lekalą arba, atvirkščiai, trafaretą pasigalinti galima tiesiog iš popieriaus.

5 būdas – dažų „bombų“ panaudojimas (jeigu leidžiama). Tai pats linksmiausias sienų dekoravimo būdas! Svarbiausia dar prieš dažant kruopščiai apdengti dažymui neskirtus objektus – lubas, grindis ir, žinoma, kambaryje esančius daiktus. Į šventėms skirtus, pripučiamus balionus pripilama dažų. Dažų kiekis reguliuojamas iš nuojautos – kuo didesnį plotą norima užlieti, tuo daugiau dažų pilama. Pripildyti balionai lipnia juosta priklijuojami dekoruojamame sienos plote ar ant baldo paviršių. Tuomet smailiu daiktu „bombos“ sprogdinamos. Išbėgę dažai palieka unikalius ornamentus, kurie ypač įdomiai atrodo kontrastingame fone. Kitas panašaus dekoravimo būdas – panaudojant vandens šautuvus, užpildytus dažais. Naudojant tokį dekoravimo „įrankį“, išgaunami labiau žmogaus rankos įtakoti ornamentai.

You may also like...