Nacionalinė karjeros savaitė: moksleiviams prisistatė Kauno kolegijos medikai

Nacionalinė karjeros savaitė: moksleiviams prisistatė Kauno kolegijos medikaiPrasidedant Nacionalinei karjeros savaitei Kauno kolegijos Medicinos fakulteto dėstytojas Donatas Gužauskas pristatė pranešimą Tauragės „Versmės“ gimnazijoje „Kauno kolegijos Medicinos fakulteto bendrosios praktikos slaugos studijų programos pristatymas“.

Moksleivių medicinos srities mokslais susidomėjimas buvo itin didelis, dalyvavo 130 gimnazijos moksleivių, būsimų abiturientų. Pristatyta bendrosios praktikos slaugos studijų programa, apžvelgta ir kitų Medicinos fakulteto siūlomų specialybių įvairovė.

Kalbėta apie biomedicinos mokslų krypties svarbą, populiarumą, stojimo konkursų sudėtingumą, stojančiųjų gausą. Apžvelgta ne tik dėstytojo darbo kasdienybė, bet ir apie praktinė veikla – slaugytojo darbas skubios medicinos pagalbos, psichikos sveikatos srityse.

Nacionalinė karjeros savaitė: moksleiviams prisistatė Kauno kolegijos medikaiAkcentuotas ir visuomenėje susidaręs stereotipas, kad slaugytoja dažniausiai yra matoma moteris, tačiau iš tiesų šioje srityje džiugu vis dažniau matyti studijuojančius ir praktikine veikla užsiimančius slaugytojus vyrus, kuomet slaugytojai vyrai itin reikalingi tose srityse, kur reikia fizinės jėgos, ištvermės, dažniau patiriamas stresas (psichiatrijos, priėmimo, intensyviosios terapijos skyriai). Buvo palyginta ir su užsienio slaugos praktika, kuomet minėtuose skyriuose slaugytojai vyrai yra nuolat matomi.

Susirinkusieji galėjo užduoti klausimų, kurie buvo išsamiai atsakyti, išsakyti mintis apie studijų viziją.

Moksleivių atsiliepimai: „Džiugu, kad nesugaišus daug laiko galima sužinoti apie studijas Kauno kolegijoje, išgirsti gyvą žodį apie konkrečias specialybes iš pirmų lūpų“.

You may also like...