Moksleivius mokė finansinio raštingumo

Moksleivius Vadybos ir ekonomikos fakulteto dėstytoja mokė finansinio raštingumoSausio 30 dieną Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijoje (Marijampolės raj.) svečiavosi Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakulteto Finansų ir apskaitos katedros dėstytoja dr. Jūratė Savickienė, kuri supažindino moksleivius su finansiniu raštingumu.

Viešėdama Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijoje, dr. Jūratė Savickienė susitiko su III ir IV klasės gimnazijos moksleiviais ir skaitė jiems paskaitą tema „Samdomo darbo ir nuosavo verslo apmokestinimo ypatumai“. Paskaitos metu dėstytoja pasidalijo savo patirtimi ir žiniomis bei papasakojo apie verslo subjektų ir samdomų darbuotojų mokamus mokesčius, palygino verslo rūšis ir supažindino su vyriausybės atliekamų funkcijų nauda.

Susitikimo metu taip pat buvo papasakota apie galimybę studijuoti Kauno kolegijoje, Vadybos ir ekonomikos fakultete realizuojamas studijų programas bei imitacinių bendrovių (IB) veiklos modelį. Dėstytoja supažindino moksleivius su konkursinio balo sandara, plačiau papasakojo apie Vadybos ir ekonomikos fakultete realizuojamas Buhalterinės apskaitos bei Finansų studijų programas.

Dr. Jūratė Savickienė – Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijos abiturientė, šią mokyklą baigusi prieš dvidešimt šešerius metus. Finansų ir apskaitos katedros dėstytoja yra Kauno finansininkų klubo narė.

Kadangi pastebima, jog mokyklų auklėtiniai neįgyja pakankamai finansinio raštingumo įgūdžių, reikalingų savarankiškam gyvenimui, viena iš Kauno finansininkų klubo krypčių – vaikų ir jaunimo finansinis švietimas. Dr. Jūratė Savickienė kiekvienais metais keliauja į įvairias Lietuvos mokyklas ir skaitydama paskaitas prisideda prie jaunimo finansinio raštingumo didinimo idėjos.

 

You may also like...