Metų pabaiga Birštono „Eglės“ sanatorijoje

Metų pabaiga Birštono „Eglės“ sanatorijojeGruodžio 27 dieną Reabilitacijos katedros kolektyvas vyko į dalykinę ekskursiją Birštone, kur lankėsi „Eglės“ sanatorijoje. Ši sanatorija – tai funkcinės diagnostikos ir reabilitacijos centras, kuris, tikėtina, savo naujos reabilitacinės įrangos gausa pirmauja visoje Lietuvoje.

Metų pabaiga Birštono „Eglės“ sanatorijoje„Eglės“ sanatorijos kineziterapeutė Rūta pristatė pažangią medicininę įranga, skirtą sveikatinimui ir reabilitacijai: pirmąją Lietuvoje šalčio kamerą (pacientai trumpą laiką būna labai žemoje temperatūroje), efektyvią ir taip pat pirmąją Lietuvoje funkcinę magnetinę stimuliaciją (stiprina dubens raumenis ir gydo šlapimo nelaikymą), veiksmingą kintančio magnetinio lauko terapiją (gydymas taikomas tiek visam kūnui, tiek atskiroms kūno dalims), pirmąją Lietuvoje pulsinės bangos kompresinę terapiją, didelio galingumo lazerio aparatą, judesių analizės sistemą ir kt. Taip pat buvo papasakota apie sistemą ZEBRIS – tai eisenos ir stovėsenos kompiuterinis tyrimas, kuris remiasi naujausia metodika, pagrįsta biomechaniniais tyrimais ir diagnostika. Ši sistema detaliai išanalizuoja eisenos techniką bei stilių, užfiksuoja pakitimus, kurie gali sukelti skausmus ar nulemti įvairias traumas. Kauno kolegijos dėstytojai susipažino ir su kita naujausia įranga ir prietaisais, skirtais testavimui bei sutrikusių funkcijų grąžinimui.

Metų pabaiga Birštono „Eglės“ sanatorijojeEkskursijos metu taip pat buvo aptarti studentų praktikos atlikimo ir taikomųjų tyrimų vykdymo, baigiamųjų bakalauro darbų rašymo galimybės. Po turiningos ekskursijos, katedros kolektyvas apsilankė mineralinio vandens baseinuose, kuriuose buvo supažindinti su ten atliekamomis procedūromis.

You may also like...