„Menų savaitės“ apžvalga: idėjos, kūryba ir dalijimasis patirtimi

„Menų savaitės“ apžvalga: idėjos, kūryba ir dalijimasis patirtimiGegužės pradžioje Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultete vyko jau tradicija tapusi įvairių meno sričių sintezės išraiška – „Menų savaitė“.

Šiais metais visos veiklos buvo siejamos bendros temos – bendruomenės su(si)telkimo. Tai kuo puikiausiai įrodė „Menų savaitės“ atidarymo renginys. Grojant Aleksandro Kačanausko muzikos mokyklos jauniesiems muzikantams, kartu su pirmaisiais klasikinės muzikos garsais Pelėdų kalno parke buvo įžiebti išskirtinio dizaino, medžiagų ir spalvų šviestuvai, o susirinkusią bendruomenę vieningai linguoti ir klausyti muzikos garsų gamtos apsuptyje privertė specialiai „Menų savaitei“ suburtas kolektyvas.

„Menų savaitės“ apžvalga: idėjos, kūryba ir dalijimasis patirtimiDiena su muzika. Gegužės 3 dieną Justino Vienožinskio menų fakultete startavo „Diena su muzika“. Šis renginys leido įsiklausyti į augančių talentų muzikines variacijas. II-asis programinės muzikos festivalis „Vasaros linkui“ supažindino su A. Kačanausko muzikos mokyklos liaudies instrumentų ir akordeono skyriaus mokinių sunkaus ir atkaklaus darbo rezultatais.

„Menų savaitės“ apžvalga: idėjos, kūryba ir dalijimasis patirtimiIšskirtinis dėmesys atiteko Kauno kolegijos dėstytojų kūrybinės veiklos ugdymui. Jie buvo kviečiami prisijungti prie tarpdisciplininio meninės knygos projekto „Skrydis virš Pelėdų kalno“. Dėstytoja Lolita Grabauskienė supažindino susirinkusius su odos apdirbimo technikomis, knygrišystės pagrindais, o dėstytojams beliko pasitelkti šiek tiek vaizduotės ir pažvelgti į knygą kaip į formą, meninį objektą ir kūrybinio įkvėpimo šaltinį.

I„Menų savaitės“ apžvalga: idėjos, kūryba ir dalijimasis patirtimidėjų forumas. Gegužės 4 dienos popietę pradėjome XIV tarptautinę studentų kūrybinės draugijos (SKD) konferenciją „Idėjų forumas – 2016“. Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakulteto dėstytoja Dovilė Gaižauskienė konferencijos metu skaitė pranešimą apie idėjų realizavimą dizaino projektinėje veikloje, Kamilė Varpučianskytė pristatė mini bibliotekų projektą, Šarūnas Kvietkus dėstė mintis apie konceptualią fotografiją, Vygantas Jermalavičius įtraukė į diskusiją apie laisvę ir determinizmą, o kviestiniai svečiai iš Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos ir Tartu menų kolegijos pristatė pranešimus aktualiomis temomis. „Idėjų forumas – 2016“ padėjo išsigryninti idėjas, susipažindino su studentų kūrybiniais darbais bei leido išanalizuoti kūrybiškumo raišką dizaino ir meno, ikimokyklinio ugdymo raidą šiandienos kontekstuose.

„Menų savaitės“ apžvalga: idėjos, kūryba ir dalijimasis patirtimiDiena su dizainu. J. Vienožinskio menų fakulteto erdvėse gegužės 5 dieną prasidėjo „Diena su dizainu“. Jos metu studentai iš Tartu gilinosi į lesyklėlių gaminimo ypatumus, o pilnametystės sulaukęs tarptautinis mados šou „Apkalbos“ supažindino Kauno kolegijos bendruomenę su jaunų, dar tik į mados pasaulį žengiančių, Lietuvos ir užsienio dizainerių kūryba. Pristatytose kolekcijose vyravo tendencijos, telpančios į raktinius žodžius – provokuojančiai, geometriškai, spalvotai ir skaniai, nostalgiškai, skaitmenizuotai.

„Menų savaitės“ apžvalga: idėjos, kūryba ir dalijimasis patirtimiKūrybinės dirbtuvės. Net penkios studijos – Keramikos, Tekstilės, Grafikos, Stiklo ir Fotografijos – sulaukė išskirtinio Kauno miesto bendruomenės susidomėjimo. Buvo raižomas stiklas, gaminamos švilpynės, gėlės iš veltinio, fotografijos. Visi kūrybinių dirbtuvių metu pagaminti darbai iškeliavo kartu su jų teisėtais autoriais. Tuo tarpu Įvaizdžio dizaino katedros dėstytojas Vilius Venckevičius supažindino susirinkusius su „Proceso knyga“ bei nupasakojo pagrindines dizaino sprendimų subtilybes. Dauguma kūrybinėse dirbtuvėse dirbusių žmonių atskleidė paslaptį, jog būtent šis renginys padėjo jiems atrasti ne tik tam tikrą medžiagą, bet ir naują laisvalaikio pomėgį.

J. Vienožinskio menų fakultetas „Menų savaitės“ metu leido panirti į dizainerišką fiestą bei pabrėžė tikrąją dizaino vertę: įžvalgių sprendimų, originalių idėjų ir preciziško, profesionalaus atlikimo sintezę. Iki susitikimo kitais metais!

You may also like...