Menų akademijos dėstytoja gilinosi į senųjų Anglijos stiklo meistrų piešimo ant stiklo technikos subtilybes

Kauno kolegijos Menų akademijos Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno studijų programos koordinatorė Sigita Grabliauskaitė gavusi vardinį kvietimą dalyvavo Jurbarko V. Grybo memorialinio muziejaus edukacinio centro ir Lietuvos dailininkų sąjungos organizuotame vitražo simpoziume „Master Class – XVI–XIX a. Anglijos stiklo meistrų piešimo ant stiklo technika“.

Simpoziumo dirbtuves vedė vitražo dailininkai Nerijus Baublys ir Ignas Meidus, kurie 2018-aisiais stažavosi Kenterberio vitražo restauravimo ir konservavimo dirbtuvėse Anglijoje. Čia buvo išbandyti tradiciniai stiklo dekoravimo būdai, naudoti Europos vitražo meistrų nuo XVI a.

Senųjų Anglijos stiklo meistrų piešimo ant stiklo technika įdomi ne tik tuo, jog piešinys yra formuojamas tonais, dedant net penkis dažų sluoksnius paeiliui ir tokiu būdu siekiant akademinio piešinio tikslumo ir išbaigtumo estetikos, bet ir tuo, jog dirbant šia technika kūrybiniame procese yra naudojamas levandų aliejus bei barsuko plauko teptukai.  Tai meistrystės ir atsidavimo reikalaujanti technika, kuria sukurti darbai stebina realistiškumu ir kuria prabangos įspūdį.

You may also like...