Medicinos ir socialinių mokslų iššūkiai ir aktualijos kasmetinėje Medicinos fakulteto konferencijoje

Kauno kolegijos Medicinos fakultetas gegužės 22 d. organizavo Respublikinę  praktinę-mokslinę konferenciją „Medicinos ir socialinių mokslų aktualijos: socialinė partnerystė visuomenės gerovei“. Tai jau 12-oji tokia konferencija, kasmet suburianti dalyvius iš įvairių Lietuvos švietimo organizacijų, sveikatos priežiūros ir socialines paslaugas teikiančių įstaigų.

Konferencijos metu aptartos sveikatos priežiūros ir socialinio darbo specialistų rengimo ir praktinės veiklos aktualijos, socialinių, medicinos ir sveikatos mokslų  taikomųjų  tyrimų rezultatai.

Šiais metais  į konferenciją susirinko daugiau nei 130 aukštojo mokslo ir praktinės veiklos atstovų, dalyvaujančių sveikatos priežiūros ir socialinio darbo specialistų rengime bei sprendžiant socialinio darbo, sveikatos apsaugos profesinės veiklos klausimus. Renginyje dalyvavo svečiai iš LR Sveikatos apsaugos ministerijos, Sveikatos priežiūros ir  socialinio darbo specialistų asociacijų, Lietuvos kolegijų ir universitetų, sveikatos priežiūros ir socialinio darbo įstaigų. Konferencijos dalyvius muzikiniu sveikinimu sutiko Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų estrados studijos ,,M.E.S.“ solistė, tarptautinių konkursų, festivalių laureatė Greta Zabielaitė.

Kauno kolegijos Medicinos fakulteto dekanas, gydytojas Julius Dovydaitis sveikindamas konferencijos dalyvius pasidžiaugė, kad gražia tradicija tapusi kasmetinė konferencija suteikia puikias galimybes stiprinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą skatinant medicinos, sveikatos ir socialinių mokslų plėtrą, tęsiant pradėtas bei planuojant naujas veiklas ir iniciatyvas. Sveikatos apsaugos  ministro Aurelijaus Verygos linkėjimus ir sveikinimus konferencijos dalyviams perdavė ministro patarėjas Audrius Daunoravičius.

Kauno kolegijos direktorius Paulius Baltrušaitis pasidžiaugė Medicinos fakulteto vykdomomis veiklomis, iniciatyvomis, jų tęstinumu bei palinkėjo dalyviams sėkmingo darbo ir idėjų planuojant naujus projektus. Konferencijos organizatoriams už gražų kasmet organizuojamą renginį padėkojo Klaipėdos kolegijos Sveikatos mokslų fakulteto dekanė Vida Staniulienė.

Plenariniame posėdyje pranešimą skaičiusi Audra Knyvienė, Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos Specialistų licencijavimo vedėja, aptarė sveikatos priežiūros specialistų profesinės veiklos praktikos reglamentavimo aktualijas, pristatė LR asmens sveikatos priežiūros praktikos įstatymo projektą, atsakė į konferencijos dalyviams rūpimus klausimus.

Lietuvos dietologų draugijos prezidentė, Kauno kolegijos Medicinos fakulteto docentė dr. Rūta Petereit pristatydama pranešimą apie visaverčio gyvenimo būdo strategiją, aptarė mokslo tyrimais ir įrodymais grįsta praktika paremtus pagrindinius sveikos gyvensenos ir mitybos principus.

Antroje konferencijos dalyje dalyviai dirbo 7 sekcijose, kuriose buvo pristatyti pranešimai ir vyko tikslinės diskusijos, aktualios konkrečių sričių (burnos sveikatos, farmacijos, socialinio darbo, reabilitacijos, kosmetologijos, dietetikos ir kt.) specialistams praktikams, tyrėjams, dėstytojams.

Sekcijose aptarti farmacijos specialistų iššūkiai praktinėje veikloje (moderatorius Aurimas Galkontas), slaugytojo saugumo aktualijos, šeimų, auginančių vaikus su negalia, problemos ir galimybės (moderatorė doc. dr. Viktorija Piščalkienė), socialinio darbuotojo vaidmuo ir profesinio identiteto klausimai (moderatorius Ovidijus Grincevičius), grožio paslaugų srities specialistų rengimo ir teisinio veiklos reglamentavimo aktualijos (moderatorė Žaneta Mickienė), burnos priežiūros specialistų rengimo klausimai (moderatorė Kristina Paužienė), radiologijos technologų rengimo ir profesinio tobulėjimo aktualijos, pasidalinta dietistų rengimo Vilniaus kolegijoje patirtimi (moderatorės doc.dr. Rasa Volskienė ir Ingrida Viliušienė). Reabilitacijos sričiai skirtoje sekcijoje aptartos kineziterapijos ir ergoterapijos sampratos, ergoterapijos iššūkiai ir galimybės psichikos sveikatoje, Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Reabilitacijos katedros patirtis projektinėje veikloje, kontaktų mugės principu organizuoti įvairių socialinių partnerių prisistatymai (moderatorė Milda Gintilienė).

Konferencijos pabaigoje Medicinos fakulteto dekanas Julius Dovydaitis padėkojo konferencijos dalyviams už aktyvias ir įdomias diskusijas,  pasidžiaugė jų atvirumu dalinantis sveikatos priežiūros ir socialinio darbo specialistų rengimo bei mokslo taikomosios veiklos patirtimi.

You may also like...