Medicinos fakulteto studentės ir dėstytoja Suomijoje sėmėsi slaugos žinių

Pirmosiomis pavasario dienomis Suomijos Kajanio kolegijoje (angl. Kajaani University of Applied Sciences) vyko tarptautinė savaitė, kurioje dalyvavo dvi Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Slaugos katedros Bendrosios praktikos slaugos antro kurso studentės: Laura Žukauskaitė ir Gabija Montvydaitė. Kartu su studentėmis vyko ir Slaugos katedros lektorė Edita Balašova.

Studentės ir dėstytoja kartu su kolegomis iš Suomijos, Belgijos bei Nyderlandų dalyvavo projekte apie inovatyvių ir išmanių priemonių taikymą vyresnio amžiaus žmonių bei paliatyvioje slaugoje. Paskaitų metų didelis dėmesys buvo skiriamas moraliniams slaugos aspektams, pacientų privatumo užtikrinimui, gyvenimo kokybės gerinimui.

Išvykos metu buvo aplankyti Kajanio slaugos namai „Onela“. Juose studentai buvo paskirstyti į grupes ir atliko kūrybinę užduotį „Ateities slaugos namai“. Atlikdami šią užduotį viešintys studentai turėjo įprasminti tarptautinės savaitės metu įgytas žinias bei vizitų metu įgytą patirtį. Taip pat tarptautinės savaitės metu studentų ir dėstytojų laukė įspūdingi laisvalaikio renginiai: haskių safaris, maudynės eketėje, vakarienė ragaujant įvairių šalių tradicinius patiekalus. Daugelis pasinaudojo išskirtine galimybe pasigrožėti Šiaurės pašvaiste. Dėstytoja E. Balašova neslepia, kad išvyka buvo tiek naudinga, tiek nuotaikinga: „Grįžome kupinos daug gerų įspūdžių, naudingų žinių bei įdomios patirties“, – apibendrina E. Balašova.

You may also like...