Medicinos fakulteto studentai konsultavo senjorus Trečiojo amžiaus universitete

Medicinos fakulteto studentai konsultavo senjorus Trečiojo amžiaus universitete Gruodžio 6 dieną Lietuvos Sveikatos Mokslų universiteto Trečio amžiaus universiteto (TAU) studentams Kauno kolegijos Kosmetologijos, Kineziterapijos ir Burnos priežiūros studijų programų studentai bei dėstytojai pristatė pranešimus.

TAU klausytojai buvo informuojami apie apie fizinės veiklos ypatumus, burnos ir dantų priežiūrą, veido estetiką ir priežiūrą vyresnio amžiaus žmonėms.

Būsimos kosmetologės savo pranešime pateikė duomenis apie odos senėjimo etiologiją, požymius ir kosmetines priemones, kurios gali aktyviai koreguoti senstančios odos problemas – sausumą, raukšles, pigmentines dėmes, išsiplėtusius kapiliarus ir kt. Universiteto fojė buvo įkurta salelė, kurioje būsimos kosmetologės teikė individualias konsultacijas senjorams – TAU renginio dalyviams. Studentai mielai konsultavo senjorus dėl odos būklės problemų, savo atsakymus pagrįsdamos šiuolaikinėmis diagnostinėmis technologijomis. Ypač daug klausimų kilo dėl kosmetinių priemonių naudojimo: kokiomis priemonėmis reikia valyti odą, kokius kremus ir papildomas priemones naudoti kasdienei odos priežiūrai. Kosmetologės panaudodamos demonstracinį-praktinį modelį ne tik pasakojo apie priemonių panaudojimo eiliškumą, bet ir demonstravo, kaip užtepti kremą ar serumą.

Kineziterapijos studijų antro kurso studentai įvertino senjorų pusiausvyrą, liemens lankstumą, kojų bei rankų jėgą. Klausytojams ypač įdomu buvo išmėginti dinamometrą ir įsivertinti savo jėgą.  Fizinių ypatybių rezultatų lavinimui kineziterapeutai pateikė rekomendacijas, o ergoterapeutai priminė apie sąnarių saugumą, griuvimų prevenciją. Trečiojo amžiaus universiteto studentai išreiškė norą, kad būsimieji reabilitacijos specialistai pravestų mankštos užsiėmimus.

Burnos higienos studijų programos antro kurso studentės konsultavo dantų ir burnos ertmės priežiūros klausimais: aiškino susidomėjusiems klausytojams, kaip tinkamai prižiūrėti dantų protezus, atkreipė dėmesį, jog išimami protezai turi būti taip pat kruopščiai valomi specialiomis priemonėmis, dezinfekuojami ne rečiau kaip kartą savaitėje; rodė tinkamus dantų valymo būdus, atkreipdami dėmesį į kokybiškų priemonių pasirinkimo galimybes, supažindino su skalavimo skysčio reikšmingumu esant tokioms problemoms, kaip burnos sausumas (kserostomija), taip pat esant uždegiminiams procesams burnos ertmėje.

Nuoširdus skirtingų kartų bendradarbiavimas leidžia mokytis vieniems iš kitų dalinantis savo patirtimi, įgytomis kompetencijomis.

You may also like...