Medicinos fakulteto konferencijoje „Studijų ir mokslo vienovė“ – studentų tiriamųjų darbų gausa

Medicinos fakulteto konferencija „Studijų ir mokslo vienovė“ Kauno kolegijos Medicinos fakultete – prasminga mokslo puoselėjimo tradicija – kiekvieną pavasarį organizuojama studentų tiriamųjų darbų konferencija. Šiais metais renginys pasižymėjo ypatinga pranešimų gausa ir įvairove. Dėstytojų vadovaujami studentai parengė ir pristatė 54 pranešimus, darbas vyko 6 sekcijose.

Konferencijos dalyviai liko sužavėti plenariniame posėdyje skaitytu Lietuvos sporto universiteto rektoriaus, profesoriaus Alberto Skurvydo pranešimu apie funkcinę smegenų veiklą. Svečias žavėjo išskirtinėmis oratoriaus savybėmis bei pranešimo pateikimo forma. Po profesoriaus garbė teko pasisakyti studentų mitybos ypatumus pristačiusiam radiologijos studijų programos II kurso studentui Augustui Lukoševičiui.

Medicinos fakulteto konferencija „Studijų ir mokslo vienovė“ Konferencijoje dalyvavo ir pranešimus rengė visų 12 studijų programų I – III kursų studentai bei 2 pranešėjai, studijuojantys Technologijų ir Kraštotvarkos fakulteto viešojo maitinimo ir maisto technologijų studijų programose.

Studentų tiriamuosiuose darbuose buvo analizuotas skirtingų medžiagų ar priemonių antimikrobinis poveikis, gyventojų požiūris į vaistų vartojimą, laikymą bei gaunamą informaciją apie juos, būsimų medikų požiūris į sveikatą lemiančius veiksnius, aplinkos veiksnių įtaką žmogaus organizmui. Įdomu buvo klausyti pranešimų apie klinikinių tyrimų reikšmę, diagnozuojant ligas bei pacientų informuotumą apie jas, dantų ir burnos priežiūros problemas, veido odos priežiūrą ir koregavimą kosmetinėmis priemonėmis, slaugytojų veiklą intensyvios terapijos skyriuje. Daug klausimų sulaukė lektoriai, skaitę pranešimus apie naujagimių ir motinos ryšio svarbą, bičių produktų naudojimą gydymo tikslais, specialiųjų poreikių vaikų elgesio kaitą taikant kaniterapiją.

Medicinos fakulteto konferencija „Studijų ir mokslo vienovė“ Konferencijos pabaigoje sekcijų moderatoriai apibendrindami pranešimus teigė, kad studentų atlikti taikomieji tyrimai yra įdomūs, aktualūs, reikšmingi. Dauguma III kurso studentų atlikti tyrimai taps baigiamaisiais darbais.

Medicinos fakulteto dekanas Julius Dovydaitis, įteikdamas pažymėjimus ir knygas jauniesiems tyrėjams, palinkėjo, kad tiriamoji veikla taptų neatsiejama jų, kaip sveikatos priežiūros specialistų, darbo dalimi.

You may also like...