Medicinos fakulteto atstovai Belgijoje: diskusijos apie vaikų fizinės sveikatos ir socializacijos stiprinimą

Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Slaugos katedros dėstytoja dr. Viktorija Piščalkienė ir Reabilitacijos katedros dėstytojai Laura Žlibinaitė, Edgaras Lapinskas dalyvavo „ERASMUS+: SPORT 2019” programos „Villages on Move Network (VOMNET)“ partnerių susitikime UC Leuven-Limburg universitete, Belgijoje.

Projekto metu partneriai iš Liuveno-Limburgo universiteto kolegijos, Leirijos politechnikos instituto (Portugalija), Pietų-Rytų Suomijos taikomųjų mokslų universiteto, Pietų Suomijos sporto federacijos „ESLi“ institucijų dalijosi patirtimi vaikų fizinio aktyvumo skatinimo srityje. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas jautriai socialinei grupei – vaikams, turintiems fizinės ir psichinės sveikatos negalią bei raidos sutrikimus.

Partneriai iš Suomijos dalijosi gerąja patirtimi apie vaikų laisvalaikio ir užimtumo veiklas. Portugalijos atstovai pristatė projektą, kuris sėkmingai leido sumažinti transporto panaudojimą vežant vaikus į mokyklą. Kiekvieną rytą mokiniai, lydimi tėvų, bei mokytojas susitinka ir visi kartu eidami į mokyklą tyrinėja aplinką, mokosi pažinti gamtos objektus.

Kauno kolegijos atstovės dr. V. Piščalkienė ir L. Žlibinaitė pristatė visuomenės sveikatos stiprinimo fondo finansuojamą projektą „Vaikų, turinčių kompleksinę negalią, sveikatos stiprinimas psichiniu ir socialiniu požiūriu (ne)Galiu“. Edgaras Lapinskas supažindino su priemonėmis, užtikrinančiomis traumų prevenciją, saugų sportavimą ir akcentavo būtinybę reguliariai atlikti funkcinius testus, kurie padeda nustatyti griaučių raumenų sistemos disfunkcijas.

Susitikimo metu dalyviai susipažino ir praktiškai išbandė vaikams ir paaugliams patrauklią sportinio tipo veiklą – laisvas bėgimas. Visi projekto dalyviai džiaugėsi vieni kitų patirtimi ir galimybe bendradarbiauti ateityje sprendžiant vaikų fizinės sveikatos ir socializacijos stiprinimo klausimais.

You may also like...