Medicinos fakultete viešėjo J. Tulčina: kai maistas tampa vaistu

Lapkričio 29 dienos popietę Kauno kolegijos Medicinos fakultete apsilankė Mitybos specialistė, kardiologė, alternatyvios medicinos šalininkė ir Natūralios medicinos centro vadovė Jelena Tulčina, skaičiusi pranešimą „Kai maistas tampa vaistu“. Susitikimą organizavo lektorius dr. Vaidas Jotautis.

Penkiolikos metų patirtį sveikatinimo srityje turinti gydytoja susirinkusiuosius supažindino su gausybe faktų, kurie įrodo, kad viena iš dažniausiai žmogaus patiriamų negalavimų priežasčių – netinkamo maisto vartojimas. „Mano pagrindinė misija yra padėti žmonėms sureikšminti maistą, kaip pagrindinę priežastį, dėl ko jie serga, tunka ir negaluoja“, – sako specialistė. „Tegul tavo maistas tampa vaistu!“ – šis šūkis tapo natūralios medicinos propaguotojos, gydytojos J. Tulčinos kertiniu profesinės veiklos akmeniu.

Specialistė pabrėžė, kad kiekvienam žmogui yra būtina žinoti, kokie maisto produktai netinka jo organizmui ir kenkia imuninei sistemai. Šių žinių dėka galima užkirsti kelią genetiškai užkoduotoms ligoms. Jau sergantiems žmonėms gydytoja J. Tulčina atskleidžia unikalios metodikos esmę: valgant imunitetui tinkamus maisto produktus, ligas tampa įmanoma kontroliuoti be vaistų. Dar vienas teigiamas poveikis – sumažėja antsvoris. Galima padėti net antrojo tipo cukriniu diabetu sergančiam pacientui, jeigu jam dar nebuvo gydytojo paskirtas insulinas.

Gydytoja klausytojams paaiškino ligų atsiradimo mechanizmą: imuninei sistemai netinkamas maistas lieka iki galo nesuvirškintas ir pūva skrandyje, dėl to prasideda uždegimas. Iš skrandžio šis nesuvirškintas maistas nukeliauja į plonąją žarną, padarydamas didelę žalą: atrofuojasi plonojo žarnyno gaureliai, žarna tampa dehermetiška, skylėta ir į kraują patenka nesuvirškintų baltymų, riebalų ir angliavandenių molekulės, taip pat parazitų kiaušinėliai, kuriuos mes suvalgome kartu su gerai neapdorotu maistu ar neplautomis daržovėmis. Pasak J. Tulčinos, nesuvirškinto maisto masė keliauja į storąjį žarnyną, kuriame vyksta medžiagų pasisavinimo procesai. Taigi čia atkeliavę toksinai taip pat lengvai patenka į žmogaus kraują. Storajame žarnyne yra 80 proc. žmogaus organizmo imuninio audinio, todėl toksinų perpildyta limfa jį silpnina. Kraujas ir limfa – dvi žmogaus gyvybės upės – perduoda viena kitai toksinus ir žmogaus kūnas tampa savotiška atliekų kaupykla. Štai čia ir prasideda įvairios ligos.

Greta netinkamos mitybos dar vienas stiprus ligų atsiradimo faktorius – stresas. J. Tulčinos teigimu, streso metu išsiskiria adrenalinas, kuris rūgština organizmą, todėl toksinus tampa dar sunkiau pašalinti per inkstus ir kepenis.

Gydytojos J. Tulčinos įsitikinimu, mes galime puikiai jaustis be vaistų, tam tereikia valgyti tai, kas tinka būtent mūsų organizmui. Gyvenimo džiaugsmu trykštanti natūralios medicinos specialistė linki įsiminti ir vadovautis teiginiu: „Tegul tavo maistas tampa vaistu, kad paskui vaistai netaptų maistu“.

You may also like...