Mažoje rankinėje – didelės paslaptys: kūrinių fotografijos iš odos simpoziumo

Paulius Ščerbinskas dalyvavimą simpoziume gavo kaip dovanąNet nedidukė rankinė gali slėpti dideles paslaptis – tokia mintis šauna apžiūrėjus Kaune vykusio odos dailės simpoziumo „Reticule“ dalyvių sumeistrautus kūrinius. Penktą kartą vykstantį mėgėjų odininkų suvažiavimą liepos 11-16 dienomis kartu su Lietuvos dailės ugdytojų draugija (LDUD) organizavo Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultetas, kuriame rengiami odos dailės profesionalai.

Jolantos Dambrauskienės darbaiSimpoziumo „Reticule“ dalyviai turėjo sukurti ir pagaminti odinį aksesuarą – nesudėtingos konstrukcijos, originalų rankų darbo galanterijos gaminį – mažą rankinę bei prie jo derantį odinį papuošalą. „Simpoziume siekėme dalyvius supažindinti su odos dailės pagrindais, pagilinti jų praktinius Rasos Rakauskienės darbasįgūdžius, suteikti galimybę lavinti kūrybiškumą ir dalintis patirtimi, kartu įgyvendinant savo sumanymus,“ – pasakojo organizatoriai. Simpoziumo rengėjai siekė palaikyti aktualias ekologines tendencijas mene, skatinti kūrybą per žaidimą.

Aidos Lenortavičės darbasPasirodo, neretai šnekamojoje kalboje išsprūstantis žodis „ridikiulis“ kilęs iš prancūzų kalbos ir reiškia „juokingas“. Šiuo vardu vadinamas daiktas turi spalvingą istoriją, kuri ir įkvėpė simpoziumo rengėjus bei pagrindinę jo organizatorę Lolitą Grabauskienę.

Nedidukes rutulio formos rankines iš aksomo arba šilko dar XVIII amžiuje išpopuliarino Madam de Pompadour. Pasak mados tinklaraštininkų, taip gimė modelis, prancūziškai vadinamas „reticule“, kuriame tilpdavo viskas, kas būdavo būtina: lūpų dažai, Romutės Gervilienės darbasveidrodėlis, uostomos druskos dėžutė, žaidimo kortos ir kitos tų laikų damai reikalingos smulkmenos.Europoje tokios rankinės buvo madingos iki Prancūzijos revoliucijos. Tačiau net ir po daugelio metų „reticules“ vienu ar kitu pavidalu nepraranda aktualumo ir yra svarbus moters aksesuaras. „Reticule“ šiandien vadinami įvairaus stiliaus krepšeliai, delninukės, diržo rankinės. Visos rankinės turi protėvį – paprastą maišelį, kuriame moterys ir vyrai laikydavo pinigus, kitus jiems reikalingus daiktus. Palaipsniui įvyko atsiskyrimas tarp piniginės ir rankinės, kurios tapo išskirtine įvaizdžio dalimi, atspindinčia asmenybę ir galinčia atskleisti intriguojančių detalių apie savininkę ar savininką.

You may also like...