Mano „Erasmus“ Portugalijoje: kuo kvėpuoja Bragança?

Mano „Erasmus“ Portugalijoje: BragançaEsame Karolina ir Joana, Kauno kolegijoje studijuojame Anglų kalbą ryšiams su visuomene. Šių mokslo metų rudens semestre teko studijuoti Portugalijoje pagal „Erasmus“ mobilumo programą. Dalinamės įspūdžiais apie Bragançą ir šio miesto žmones!

Bragança yra nedidelis miestas šiaurės rytų Portugalijoje. Iš karto akį patraukia kraštovaizdis: daugybė kalnų, beribiai alyvuogių laukai pakalnėse, palmės, augančios gatvėse ar tiesiog nuosavų namų kiemuose… Vieno kalnų viršūnėje besipuikuojanti ilgaamžė pilis, kviečia atsigręžti į istoriją ir pasimėgauti nepaprastu kraštovaizdžiu vizito metu.

Mano „Erasmus“ Portugalijoje: BragançaKadangi Bragança yra „šiauriausias“ Portugalijos miestas, žiemai atėjus, oras gerokai atvėsta. To nesitikėjome. Ateity žinosime, jog su savimi reikėtų turėti porą šiltų megztinių, šalį lankant šaltuoju metų laiku. Na, o ir atvykus studijuoti į Bragançą, nėra labai paprasta apkeliauti didžiąją Portugalijos dalį. Iki vieno iš didžiųjų miestų Porto autobusu tenka keliauti virš 4 valandų. Atstumas Iki sostinės – virš 500 kilometrų. Kita vertus, riba su Ispanijos siena – vos už 20 kilometrų nuo miesto.

Galima sakyti, kad Bragança yra studentų miestas. Tą patį pasakojo ir vietiniai, tapę draugais. Prasidėjus mokslo metams, gatvės prisipildo jaunimo. Kadangi gyvenome pagrindinėje gatvėje, išėjus į miestą galėjome matyti vadinamą naktinį gyvenimą. Įvairių barų, klubų, kavinių ar dar kitokių susibūrimo vietų – begalė. Tiks spėk visur sudalyvauti. Patys portugalai mėgsta pasilinksminti, kartu ragindami ir studentus iš užsienio.

Mano „Erasmus“ Portugalijoje: BragançaVisų pirma šiame mieste pastebimas žmonių draugiškumas ir šiltumas. Žmonės labai linkę bendrauti, nori susipažinti. Neteko sutikti tokio žmogaus, kuris atsisakytų padėti. Žinoma, jeigu pavyksta susikalbėti, nes nedaugelis moka anglų kalbą. Mokymosi įstaigoje taip pat visi buvo paslaugūs, galėjome kreiptis bet kokiu klausimu.

Kalbant apie portugalus, taip ir norisi iš jų pasimokyti žvelgti į dalykus gyvenime paprastai, su atsipalaidavimo prieskoniu. Kita vertus, galima pastebėti, kad žmonės ne visiškai atsakingi, nepunktualumas – iš karto pastebimas tarsi koks portugalus apibūdinantis reiškinys. Tačiau žmonės čia – optimistai ir nevaikšto susigūžę. Lietuviai depresuoja, o čia visi geria vyną!

Mano „Erasmus“ Portugalijoje: BragançaPortugalai labai didžiuojasi savo tradicijomis, šventėmis. Labai nori, kad užsienio studentai kuo daugiau sužinotų apie jų tradicijas, todėl kviečia į įvairias šventes. Be to, studentams organizuojamos įvairios kelionės ir ekskursijos, turai, kurių metu galima iš arčiau pamatyti kvapą gniaužiantį Portugalijos grožį.

„Erasmus“ išvykos pradžioje dalyvavome viename iš mūsų mokyklos, kurioje studijavome, organizuojamų renginių – jaukioje vakarienėje, į kurią buvo pakviesti visi studentai iš užsienio. Jos metu visi turėjo galimybę susipažinti artimiau su bendramoksliais iš įvairiausių pasaulio kampelių, pamatyti dėstytojus ir pabendrauti su jais neformalioje aplinkoje.

Mano „Erasmus“ Portugalijoje: BragançaKitas iš įsimintinų renginių buvo mokslo metų atidarymo ceremonija, kurios metu prisistatinėjo kiekvieno instituto mokyklos pirmakursiai bei užsienio studentai. Ceremonijos metu buvo galima pamatyti, kaip rimtai jie žiūri į savo mokyklos įvaizdį ir koks yra didelis jų užsidegimas būti geriausiais. Smagu, jog nei vienas fakultetas ar grupė nebuvo pamiršti.

Bragança stebina veiklos įvairove. Kiekvienas gali rasti užsiėmimų, nesvarbu, kokia savaitės diena bebūtų. Nuo paprastų vakarėlių klubuose iki roko koncertų, operos spektaklių ar teatro, į kurį „Erasmus“ mainių programos studentai paprastai įleidžiami nemokamai.
Buvome labai pasiilgę koncertų, todėl labai džiaugiamės, gavusios progą išgirsti mėgiamą muziką gyvai.

Mano „Erasmus“ Portugalijoje: BragançaAišku viena – Portugalija yra kitokia šalis, nei mes esame įpratę matyti. Vien jau egzotika dvelkiantis pavadinimas paskatino rinktis būtent šitą kelionę. Vos nuvykusios ten iš karto supratome, kad tai buvo kažkas tokio, ko mums gyvenime labai trūko ir reikėjo. „Kito pasaulio pamatymas“ mums davė labai daug. Tapome „pilnesnės“, stipresnės dvsiškai, išmokome priimti dalykus gyvenime tokius, kokie jie yra, pamatėme, koks gražus yra pasaulis. Mūsų nuomone, kelionės ir pasaulio pamatymas yra būtinas kiekvienam. Žmonėms to reikia ir trūksta, nors jie ir patys to kartais net nesuvokia. Mes buvome iš tų žmonių.

Bragança visada bus vieta, į kurią, norėsis grįžti vėl ir vėl…

You may also like...